Ratase sõnul on sõjaväestatud piirivalve praegu vaid Riisalu idee

{{1539157500000 | amCalendar}}
Foto: Kaitsevägi / mil.ee

Peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on sõjaväestatud piirivalve taastamine hetkel Aivar Riisalu idee ning selle ettepaneku riigikogu valimisprogrammi sisse kirjutamine pole otsustatud.

"Hetkel on tegemist Aivar Riisalu enda ettepanekuga, mis on olnud meil arutlusel. Keskerakonna valimisplatvorm valmib 2019. aasta alguseks. See on veel ühe inimese idee ja pole platvormis lõplikku kinnitust leidnud," rääkis Ratas kolmapäeval ERR-ile.

Peaministri sõnul on väga tore, et Keskerakonnas on erinevaid ideid. "Riisalut tundes ütlen, et tegemist on väga patriootliku ja Eesti asja eest seisva mehega."

See, et tema mõte pani erakonnad reageerima näitab Ratase sõnul, et tegemist on olulise teemaga. "Kuid kindlasti Keskerakond ei arva, et hakkame politsei- ja piirivalveametit lahutama, küll aga tuleb idapiir välja ehitada. Piir ise peab olema kindel."

Veelgi ettevaatlikum on Keskerakonna riigikogu valimisplatvormi töörühma juht Tanel Kiik. "See on Aivar Riisalu isiklik ettepanek, mitte meie programmiline seisukoht," kummutas ta Aivar Riisalu sõnad, et Keskerakond läheb parlamendivalimistele lubadusega taastada sõjaväestatud piirivalve.

Riisalu on Kiige sõnul üks 30 inimesest, kes paneb platvormi kokku, talle on usaldatud riigikaitse peatüki kavandi koostamine. "Seda ettepanekut [taastada sõjaväestatud piirivalve] ei ole arutanud ei valimisplatvormi töörühm ega Keskerakonna juhatus," ütles ta.

"Lennukaid ja julgeid mõtteid on meil palju, kuid mis [valimisplatvormi] sisse jäävad, tuleb alles otsustada. Opositsioon ruttas [oma reaktsioonidega] sündmustest ette. See [sõjaväestatud piirivalve taastamise ettepanek] ei ole meie erakonna jõuline kava. Me alles arutame – kas ning kui, siis millisel viisil ja millal oleks see võimalik. Saan aru, et eelkõige on Aivar Riisalu soov muuta ajateenistus mitmekesisemaks, anda politsei- ja piirivalveametile lisajõudu," ütles Kiik. "See, mis praegu toimub, on normaalne ajurünnak: mõtteid esitatakse, nende üle arutatakse, valik tehakse."

Keskerakonna valimisprogrammi riigikaitse peatükki koostav Aivar Riisalu rääkis nädala alguses ERR-ile, et kõige märgilisemaks mõtteks Keskerakonna valimisprogrammi riigikaitse peatükis on osa, kus räägitakse sõjaväestatud piirivalve taastamisest.

"On otsustatud, et ajateenijate arv peaks suurenema. Selles olukorras võiks kaitsevägi viia läbi ajateenijate sõjalise väljaõppe, aga nende edasine teenistus võiks jätkuda piirikaitse kompaniides siseministeeriumi haldusalas," rääkis Tallinna abilinnapea ametis olev Riisalu.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: