Lukašenko: Donbassi relvastatud vähemlased on NATO-st hullemad

Valgevene president Aleksandr Lukašenko.
Valgevene president Aleksandr Lukašenko. Autor/allikas: Vasily Fedosenko/AFP Photo/Scanpix

Valgevene president Aleksandr Lukašenko ütles reedel, et Donbassis kardavad kõik NATO-t, aga relvastatud vähemusrahvuste esindajad on tema hinnangul alliansist veelgi hullemad.

"Mida edasi, seda hullemaks läheb (olukord Kagu-Ukrainas). Ütlen oma seisukoha: kõik kardavad, et sinna läheb NATO," ütles Lukašenko Minskis Vene meediale.

"Ütlesin äsja Valdimir Vladimirovitšile (Putinile), et varsti hakkame sinuga Jumalat paluma, et seal oleks NATO, mitte hambuni relvastatud vähemusrahvuslased. Vaat, milleni me saame asja viia," lausus Lukašenko. 

Valgevene president kutsus pooli lahendama Donbassi konfliktirahumeelselt, märkides, et teab hästi, mis Ukrainas toimub.

"Ma tean, mis seal toimub, paremini, kui siin istujad ja isegi Venemaa juhtkond (...) Kas peaksime meie, slaavlased, siin sõdima. Ma tean ukrainlasi, nad ei ole vaenlased, nad ei ole nii halvad, kui te oma telejaamades räägite. Ammu on aeg see lõpetada, keegi ei vaata seda," sõnas president.

Porošenko lükkas Lukašenko ettepaenkud Donbassi küsimuses tagasi

Valgevene president Aleksandr Lukašenko ütles reedel, et tema ettepanek Vene-Ukraina piiri kontrolli alla võtmiseks ja Donbassis valimiste korraldamiseks ei leidnud toetust, muuhulgas ka Ukraina presidendi Petro Porošenko juures. 

"Olin juba valmis piirivalvurina sellele piirile asuma, arvestades, et minusse suhtuvad normaalselt nii vene inimesed kui ukrainlased, ja korraldama seal valimised Minski leppe kohaselt... Mis te arvate? Need, kellel on vaja sõda lõpetada, eelkõige Porošenkol ja ukrainlastel, keeldusid sellest ise. Põhjenduse leidsid: Lukašenko on venemeelne," ütles Lukašenko Minskis Vene meediale.

Lukašenko: Venemaa saab Valgevenes kaks sõjaväebaasi tasuta

Venemaa saab Valgevenes kaks sõjaväebaasi tasuta, ütles president Aleksander Lukašenko reedel Minskis ajakirjanikele.

"Meil on siin kaks Vene baasi; nad maksavad meile null rubla ja null kopikat. Rendiperiood on lõppemas. Me peame läbirääkimisi ja ma isegi ei maini tasu," ütles Lukašenko.

Ta kinnitas ka, et Valgevenest ei saa iial Venemaa osa.

"Kui nad tahavad jagada meid piirkondadeks ja toppida need Venemaale, siis seda ei juhtu," kuulutas ta ja lisas, et pelgalt sellest mõtlemine kahjustab Venemaad ennast.

Valgevene jaoks on suveräänsus püha, rõhutas president.

"See on suhteline iseseisvus. Absoluutselt iseseisvaid riike ei ole olemas. Ka Venemaa ei ole sugugi nii iseseisev, aga ta on suveräänne."

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: