Europarlamendi EPP saadikurühma juht kutsus Orbanit vabandama

Manfred Weber (paremal) Ungari pealinnas Budapestis Viktor Orbániga.
Manfred Weber (paremal) Ungari pealinnas Budapestis Viktor Orbániga. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei (EPP) saadikurühma juht Manfred Weber kohtus teisipäeval Ungari peaministri Viktor Orbaniga ja kutsus taas teda vabandama Euroopa Liidu vastase plakatikampaania eest.

Weber külastas Budapesti, et arutada Ungari võimuparteiga Fidesz tekkinud vastasseisu ja selle võimalikku väljaheitmist fraktsioonist.

"Me pidasime kõnelusi konstruktiivses õhkkonnas, kuid probleemid ei ole veel lahendatud," ütles Weber ajakirjanikele.

EPP mitu väiksemat liiget on kutsunud Ungari võimuerakonda Fidesz Euroopa Liidu rändepoliitika vastase kampaania tõttu saadikurühmast välja heitma, öeldes, et Orbáni autoritaarne tegevus on vastuolus Euroopa väärtustega.

"EPP-l on selged fundametaalsed väärtused ja need ei ole meie jaoks tähtsusetud," ütles Weber teisipäeval. "Neid peavad austama kõik EPP liikmed ja samuti Fidesz."

Weber rõhutas taas, et Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri vastane kampaania Ungaris peab lõppema.

"Me ei luba rohkem Brüsseli-vastaseid, EL-i vastaseid plakateid ja kampaaniaid siin, Budapestis. Plakatid tuleb välja vahetada," sõnas Weber.

Mõned Junckeri-vastased plakatid olid Weberi visiidi ajaks kinni kaetud.

EPP liikmed arutavad Fideszi väljaheitmise küsimust 20. märtsil kongressil.

Orbán ütles reedel, et Fidesz võib europarlamendi konservatiividest liitlased hüljata ja moodustada liidu Poola parempoolsetega.

Ungari valitsusjuht rõhutas, et eelistab siiski paremtsentristliku EPP restruktureerimist ja reformi, et teha rohkem ruumi immigratsioonivastastele jõududele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: