Arnold Rüütel: kooseluseadus pole põhimõtteline küsimus

Arnold Rüütel EKRE volikogus.
Arnold Rüütel EKRE volikogus.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) auesimehe Arnold Rüütli sõnul pole kooseluseaduse pärast põhjust jätta Isamaa ja Keskerakonnaga koalitsioonileping sõlmimata.

"Kooseluseadus pole põhimõtteline küsimus, viis-kuus protsenti inimestest on selliste vaimsete ja füüsiliste kõrvalekaldumistega," rääkis Rüütel laupäeval EKRE volikogul ERR-ile.

Ta lisas, et abielluda peaksid saama vaid mees ja naine, kuid samasoolised paarid saaks tema sõnul näiteks sõlmida lepingu varalise vastutuse küsimustes ja nii edasi.

"Ei tohi lubada lapsendada, et laps ei mõistaks maailma vääralt. Aga kooseluseadus pole vaieldav küsimus," lausus Rüütel.

Määrava tähtsusega on Rüütli sõnul küsimused, mis on olulised Eesti ja eestlaste kestmise jaoks.

EKRE esindajad on öelnud, et üheks keeruliseks küsimuseks koalitsioonikõnelustel on just see, et mis saab kooseluseadusest.

"Ühel või teisel moel me sellele saame lahenduse, millega ka EKRE ja EKRE toetajad rahul on ilma, et me teisest poolest teerulliga üle sõidaks," ütles reedel ERR-ile EKRE juhatuse liige Henn Põlluaas.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: