Bloomberg: Assange'i vahistamist filmis ainult Vene võttegrupp

Julian Assange'i vahistamine 11. aprillil Londonis Ecuadori saatkonnas.
Julian Assange'i vahistamine 11. aprillil Londonis Ecuadori saatkonnas. Autor/allikas: Ruptly video ekraanitõmmis

Väljaanne Bloomberg kirjutab, et hetke, mil Wikileaksi asutaja Julian Assange neljapäeval käed raudus Ecuadori Londoni saatkonnast välja toodi, õnnestus kummalisel kombel õigel hetkel filmida vaid Venemaa võttegrupil. Asjaolu on tähelepanuväärne seoses sellega, et Julian Assange'i ja Wikileaksi on juba pikemat aega seostatud lähedastes suhetes Kremli luureteenistustega.

Assange'i vahistamist filmis Vene telekanali RT Berliini allüksus Ruptly. Seda stseeni ei olnud õigel hetkel filmimas ükski olulistest Briti telekanalitest nagu BBC, ITV, Channel 4 või SKy News, kelle töötajad on samuti olnud saatkonnahoone juures juba aastaid valvamas ja seda eriti nüüd, kui hakkasid liikuma vihjed Assange'i saatkonnas viibimise peatse lõpu kohta, kirjutab Bloomberg.

Eksklusiivne õigus videomaterjalile tähendab, et kõik maailma uudisteagentuurid on nüüd Venemaa meediakanalile ajaloolise video eest maksmas.

Ruptly kinnitusel oli õige hetke tabamine nende töötajate töö ja pingutuste tulemus ning viimasel ajal oli tehtud saatkonnahoone juures ööpäevaringseid valveid.

Laiem avalikkus on kuulnud Assange'i ja Wikileaksi väidetavast seotusest Venemaaga eelkõige tänu USA Demokraatlikku Parteid enne 2016. aasta presidendivalimisi tabanud küberrünnakule ja sellega hangitud andmete avaldamisele Wikileaksis. USA võimud, sealhulgas eriprokurör Robert Muelleri meeskond on kinnitanud, et küberrünnaku näol oli sisuliselt tegu Vene luureoperatsiooniga.

Luuretemaatikat tundvad eksperdid on samas märkinud, et märke võimalikule koostööle on rohkelt juba varasemast ajast ning igal juhul on Wikileaksi keskendumine eelkõige USA vastu suunatud sammudele igal juhul soosinud Kremli välispoliitilisi eesmärke.

Assange'i kass lahkus saatkonnast juba mitmeid kuid tagasi

Samal ajal on selgunud vastus ühele teisele kõrvalküsimusele, mis neljapäevast vahistamisoperatsiooni puudutas. Nimelt hakkasid paljud inimesed huvi tundma, mis sai Assange'i kassist, kellega ta omal ajal pidevalt sotsiaalmeedias poseeris ja keda ka saatkonnahoone aknal näha oli.

Kuigi saatkond pole ametlikult päringutele vastanud, kirjutab New York Times erinevatele allikatele viidates, et kass lahkus saatkonnahoonest ilmselt juba mitmeid kuid tagasi ja tema eest hoolitsevat nüüd üks Assange'i tuttav.

Etteheidete seas, mille Ecuadori saatkond oma tülikaks osutunud külalisele esitas, oli muuhulgas ka süüdistus, et Assange ei hoolitse oma lemmiklooma eest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: