X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Nord Stream 2-e valmimine võib aasta võrra edasi nihkuda

Saksa looduskaitsjad Nord Stream 2 ehitustöid tõkestamas.
Saksa looduskaitsjad Nord Stream 2 ehitustöid tõkestamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kui Taani kooskõlastab projekti 2019. aasta lõpuks, valmib gaasijuhe Nord Stream 2 2020. aasta teises pooles, seisis Nord Stream 2-e operaatori ettekandes Taani energiaagentuurile, kirjutab Vene ajaleht Kommersant.

Algselt kavatseti gaasijuhtme ehitus lõpetada veel tänavu, kirjutab ajaleht

"Rootsi, Saksamaa, Soome ja Venemaa andsid loa. Kõigis neljas ülalmainitud riigis algasid merel ja maal ettevalmistustööd 2018. aastal ja torusid pannakse praegu Saksa, Rootsi ja Soome vetes. Kava järgi peaks torujuhe valmima ja olema gaasiedastusvalmis 2020. aasta teises pooles," seisis dokumendis.

Taani energiaagentuur koostab keskkonnamõju hinnangut ja esitab selle avalikkusele 19. juunil. See puudutab torujuhtme ehitamist kolmandat marsruuti pidi Bornholmist kagus. Taani ametkonnas on menetluses veel kaks marsruudiavaldust. 

Teadupoolest ostis Gazprom meetmeid Nord Stream 2 lõpetamiseks 2019. aastal, nagu see oli kavandatud. Operaator valmistub ka võimalikuks kohtuprotsessiks Euroopa Komisjoniga seoses gaasidirektiivi muutmisega.

Saksa liidukantsler Angela Merkel ütles hiljuti, et Euroopa Komisjonil ei ole võimalik gaasijuhtme ehitust tõkestada.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: