Liibüa sõjapealiku väed teatasid Türgi drooni allatulistamisest

Sõjategevuse tagajärjed Tripoli lähistel.
Sõjategevuse tagajärjed Tripoli lähistel. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Liibüa sõjapealiku kindral Khalifa Haftari väed teatasid pühapäeval Türgile kuuluva drooni allatulistamisest pealinna Tripoli lennujaama lähedal.

"Meie hävitajad lasid Mitiga lennuväljalt õhkutõusmisel puruks Türgi õhusõiduki Bayraktari," edastati Liibüa Rahvusarmee teadaandes.

Lennujaamaametnike teatel on pärast rünnakut kõik lennud määramata ajaks peatatud.

Türgi teatas pühapäeval kuue oma kodaniku kinnipidamisest Liibüa väepealiku Haftari vägede poolt ja hoiatas tagajärgede eest, kui neid otsekohe ei vabastata.

"Kuue meie kodaniku kinnipidamine Haftariga seotud ebaseaduslike vägede poolt on röövimis- ja piraatlusakt. Me ootame oma kodanike viivitamatut vabastamist," teatas Türgi välisministeerium avalduses.

Liibüa idaosas baseeruvat tunnustamata valitsust toetav Haftar andis reedel oma vägedele käsu rünnata Türgi laevu ja huve riigis, keelata Türgiga seotud lennud ja vahistada riigi kodanikke. Lisaks süüdistas ta Istanbuli konfliktis oma rivaalide toetamises.

Türgi kaitseminister Hulusi Akar hoiatas pühapäeval, et Türgi annab riigi huvide ründamisele Liibüas tõhusa ja tugeva vastulöögi.

Liibüas vabastati kuus Haftari vägede poolt kinni peetud türklast

Kuus Liibüa mõjuvõimsa kindrali Khalifa Haftari vägede käes olnud Türgi meremeest on vabastatud, teatas Türgi välisministeeriumi ametnik hiljem esmaspäeval. 

"Meremehed on vabastatud. Kui nad soovivad, võivad nad tööd jätkata," ütles tundmatuks jääda soovinud ametnik.

Liibüas risttule alla jäänud migrandid paluvad abi

Liibüa lääneosas kinni peetud Etioopia migrandid teatasid, et hoone, kus neid kinni peetakse, on sattunud rivaalitsevate omakaitserühmituste risttule alla.

Kaks migranti teatas esmaspäeval AP-le, et valvurid on põgenenud Gharyani kinnipidamiskeskusest, kus viibib ligi 30 migranti, teiste seas 10 tuberkuloosihaiget. Äärmuslased hõivasid keskuse lühiajaliselt kolmapäeval ja üritasid migrante võitlejateks värvata.

Migrantide sõnul on keskuses lõppemas toit ja vesi. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: