Migrante päästnud laev sildus Itaalias siseministri keelust hoolimata

Itaalia siseministri keelust hoolimata Lampedusal sildunud migrandilaev.
Itaalia siseministri keelust hoolimata Lampedusal sildunud migrandilaev. Autor/allikas: Elio Desiderio/EPA/Scanpix

Ühe abiühenduse laev tõi laupäeval Itaalias Lampedusa saarel asuvasse sadamasse 41 merehätta jäänud paadipõgenikku.

See on juba teine laev, mis eiras parempopulistist siseministri Matteo Salvini korraldust Itaalia sadamad neile sulgeda.

Sadamasse saabus ühenduse Mediterranea laev Alex, mis seilab Itaalia lipu all. Teda ootasid vastas suured politseijõud, kuid alusel kaks päeva olnud põgenikud on jätkuvalt laeval.

"Pardal olevate väljakannatamatute hügieenitingimuste valguses kuulutas Alex välja eriolukorra ning seilab Lampedusa, ainsa maabumiseks turvalise sadama poole," teatas Mediterranea varasemalt Twitteris.

Populistist Salvini väljastas juunis korralduse, mille alusel võidakse "Itaalia territoriaalvetesse ilma loata sisenemise eest" trahvida laeva kaptenit, omanikku ja operaatorfirmat kuni 50 000 euroga.

Salvini teatas pärast Alexi sildumist, et abitöötajad on "šaakalid". "Kas ka nemad jäävad karistamata?" küsis ta.

"Korrakaitsejõud on valmis sekkuma... Normaalses riigis toimuksid viivitamatult kinnipidamised ning laev arestitaks," lisas Salvini teises säutsus.

Lampedusa võimud arestisid eelmisel nädalal ühe teise päästelaeva, mis kuulub Saksa abirühmitusele Sea-Watch. Laev puksis end sadamasse kümnete päästetud migrantidega pardal. Tema kapten, Carola Rackete, võeti hiljem vahi alla.

Itaalia kohtunik käskis sel nädalal ta vabastada, sest ta tegutses elude päästmiseks. Otsus tegi Salvini pahaseks ning võis Alexi meeskonda julgustada.

Lampedusa juures on rahvusvahelistes vetes veel üks Sea-Eye'i laev Alan Kurdi, mille pardal on 65 Liibüa ranniku juurest päästetud paadipõgenikku.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: