Jõhvis võimupöörde algatanud Repinski astus ise kõrvale

{{1566451560000 | amCalendar}}

Põhjaranniku teatel ärgitas Jõhvi vallavanema ametist riigikogusse siirdunud Martin Repinski opositsiooni oma erakonnakaaslastest Jõhvi vallavalitsuse ja volikogu juhte ametist tagandama ja pakkus välja ka uue vallavanema, ent tõmbus otsustaval hetkel ise ootamatult sellest ettevõtmisest tagasi. Umbusaldamine aga ei läinud läbi.

Jõhvi volikogus tuli neljapäeval hääletusele umbusalduse avaldamine Max Kauri juhitavale vallavalitsusele, volikogu esimehele Eduard Eastile ja aseesimehele Jelena Bezvoditskajale - avaldused andsid juuli lõpus toimunud istungil sisse opositsioonisaadikud, kellega oli liitunud ka Jõhvi võimuliidus oleva keskfraktsiooni liige Allan Mänd.

Vallavalitsuse umbusaldamine ei läinud läbi. Umbusaldamise poolt oli kaheksa ja vastu 12 volinikku.

Jõhvi opositsiooni liider Niina Neglason ja ka mitmed teised Jõhvi volikogu liikmed kinnitasid Põhjarannikule, et seekordse umbusaldamise katse algatus tuli eelmiselt vallavanemalt Martin Repinskilt.

Neglasoni sõnul kirjutas Repinski alla ka ühele umbusaldusavalduse mustandile, aga hiljem ta palus, et tema allkirja seal ei oleks, kuna olles rääkinud Keskerakonna esimehe Jüri Ratasega, olevat Ratas lubanud küll hääletada oma erakonnakaaslaste vastu, aga mitte panna allkirja umbusaldusavaldusele.

Teet Enoki sõnul pakkus Repinski välja ka uue Jõhvi vallavanema kandidaadi, kelleks oli endine Rakvere linnapea ja kevadel Keskerakonnaga taasühinenud Andres Jaadla.

Umbusaldajate üllatuseks otsustas aga Repinski eelmise nädala lõpus peatada oma volitused saadikuna, samuti ei tulnud Repinski kolmapäeva pärastlõunal toimunud umbusaldajate kokkusaamisele ega vastanud ka Põhjaranniku telefonikõnedele.

Neljapäeva hommikul andis Repinski intervjuu ERR-i venekeelsele portaalile, kus tunnistas opositsioonipoliitikutega suhtlemist, kuid nimetas valeks väidet, nagu oleks just tema algatanud Max Kauri ja Eduard Easti umbusaldamise.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: