Vaatluskeskus: Süürias toimus käsikähmlus USA ja Vene sõdurite vahel

Vene sõdurid Süürias Kobane linnas, arhiivifoto.
Vene sõdurid Süürias Kobane linnas, arhiivifoto. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Organisatsiooni Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus (SOHR) andmetel leidis kolmapäeval Süüria kirdeosas aset intsident, mille käigus puhkes ühte piirkonda sattunud USA ja Vene sõdurite vahel käsikähmlus.

USA sõdurid olid saabunud Tell Tameri väikelinna, et seal tõlgi vahendusel uurida kohalike elanikkonna seisukohti. Samas piirkonnas on praegu patrullimas aga Süüria valitsusvägesid toetavad Vene sõdurid, vahendas ajaleht Jerusalem Post SOHR-i teadet.

SOHR-i andmetel kutsusid linnaelanikud USA sõdureid reeturiteks. Nimelt on Tell Tameri näol tegu ühega asulatest, kust USA väed pärast president Donald Trumpi oktoobrikuist otsust taandusid. Pärast USA vägede lahkumist sisenesid linna Süüria valitsusväed, kes olid selles kokku leppinud kurdide üksustega, kes olid samal ajal jäänud Türgi poolt alustatud rünnaku alla.

Üheks probleemiks on hiljuti olnud ka see, et Tell Tameri linnas elavad kristlased on mures Türgi poolt toetatud Süüria paramilitaarsete üksuste pärast ning paljud kristlased on USA taandumise järel Türgi piiri äärsetest asulatest põgenenud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: