Brüssel rahustas Itaaliat viirusega seotud lisakulutuste asjus

{{1583603760000 | amCalendar}}
Rooma 7. märtsil.
Rooma 7. märtsil. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Euroopa Komisjon teatas laupäeval Itaaliale, et koroonaviiruse epideemiaga seotud lisakulutusi ei võeta riigieelarve puudujäägi arvutamisel arvesse.

Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis ja majandusvolinik Paolo Gentiloni ütlesid Twitteris avaldatud kirjas Itaalia rahandusministrile Roberto Gualtierile, et komisjon on neis küsimustes paindlik.

Brüssel ja Rooma on Itaalia eelarvepoliitika pärast korduvalt tülli läinud, kuid nüüd on riik koroonaviiruse epideemia tõttu silmitsi erakorraliste kulutustega.

"Iga ühekordne eelarvekulutus, mis on seotud puhangule reageerimisega, jääb välja strukturaalse eelarvetasakaalu arvutustest ja seda ei võeta arvesse, kui hinnatakse vastavust eelarve eesmärkidele kehtivate reeglite alusel," kirjutasid nad.

"Me tahame rõhutada, et meie eelarvereeglite raamistik pakub paindlikkust, et tulla toime ebatavaliste sündmustega, mis on valitsusest sõltumatud," lisasid nad.

"Komisjon peab silmas liikmesriikide vajadust võtta erakorralisi meetmeid oma kodanike heaolu kaitsmiseks ja koroonaviiruse puhangust tingitud negatiivsete majandusmõjude leevendamiseks," öeldi kirjas.

Itaalia on epideemiast enim mõjutatud Euroopa riik.

Neljapäeval teatas Itaalia 7,5 miljardi eurosest paketist epideemiaga tegelemiseks.

See tähendab, et Itaalia riigieelarve puudujäägiks kujuneb tänavu 2,5 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP), varem prognoositud 2,2 protsendi asemel.

Itaalia valitsus rõhutas, et on pühendunud puudujäägi vähendamisele 1,8 protsendile SKP-st järgmiseks aastaks ja 1,4 protsendile 2022. aastaks.

Itaalia teatas 36 uuest COVID-19 surmajuhtumist

Itaalias kasvas uude koroonaviirusse surnute arv laupäeval 36 võrra 233 inimeseni ja teatati 1247 uuest haigusjuhust, mis on päevane rekord.

Itaalias on registreeritud nüüd kokku 5883 haigusjuhtu. Surnute arv on kõrgem ainult Hiinas ja nakatumiste arv Hiinas ja Lõuna-Koreas.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: