Itaalia kutsub pensionile jäänud arstid viirusega võitlema

Itaalia peaminister Giuseppe Conte ja haridusminister Lucia Azzolina valitsuse koroonaviirusega võitlemise kava tutvustamas.
Itaalia peaminister Giuseppe Conte ja haridusminister Lucia Azzolina valitsuse koroonaviirusega võitlemise kava tutvustamas. Autor/allikas: Francesco Fotia/AGF/SIPA / Scanpix

Itaalia hakkas laupäeval värbama pensionile jäänud arste, et saada uue koroonaviiruse epideemiaga maadlevasse tervishoiusüsteemi juurde 20 000 töötajat.

Vanade arstide ametissekutsumine on üks abinõudest, mis öösse kandunud valitsusistungil välja töötati.

Reedel teatas Itaalia veel 49 koroonasurmast, kokku on epideemia nõudnud 197 inimese elu, millega Itaalia jääb alla üksnes viiruse epitsentrile Hiinale.

Viirusepaanikas on tühjenenud Itaalia raudtee- ja lennujaamad. Harilikult turistidest kihavad Rooma linnaosad on tontlikult tühjad ja välikohvikud suletud.

Koroonaviirus on andnud hoobi turismitööstusele ja oodata on järsku majanduslangust.

Valitsus kardab kõige rohkem, et seni peamiselt jõukasse Põhja-Itaaliasse koondunud tõbi hakkab levima märksa vaesemasse ja arstiabiga halvemini varustatud lõunasse.

Reedel Itaaliat külastanud Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) töörühm soovitas valitsusel tungivalt keskenduda viiruse leviku tõkestamise meetmetele.

Arstide värbamisega loodetakse kahekordistada töötajate arvu hingamisteede- ja nakkushaiguste haiglates. Lähipäevil on kavas tõsta intensiivravipalatite voodikohtade arvu 5000-lt 7500-le.

Reedese seisuga oli Itaalias viiruse COVID-19 tõttu intensiivravil 462 inimest.

Nakatunute koguarv oli reedel 4636.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: