Reinsalu: ärge minge Itaaliasse!

{{1583659080000 | amCalendar}}
Välisminister Urmas Reinsalu.
Välisminister Urmas Reinsalu. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Välisminister Urmas Reinsalu kutsus hoiduma Itaaliasse reisimisest.

"Põhja-Itaalia karantiiniuudise valguses rõhutan, et välisministeerium on andnud soovituse KOGU Itaaliat mitte külastada! Seega, palun ärge reisige Itaaliasse," kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias.

Ta lisas, et välisministeerium on esitanud Itaalia asutustele päringud Lombardias ja seda ümbritsevates piirkondades pühapäeval kehtestatud karantiini reeglite kohta ja saadud täiendav info avalikustatakse koheselt.

"Reisimise kohta laiemalt: 1. kaaluge praegusel ajal välisriiki reisimise otstarbekust ja vajadust üldiselt; 2. kindlasti hoiduge Itaalia, Hiina ja teiste laiema viiruse levikuga riikide külastamisest, mille kohta saate infot välisministeeriumi kodulehelt, 3. registreerige oma viibimine nendes piirkondades välisministeeriumi kodulehel, et saaksime teid operatiivselt informeerida piirangutest ja abi pakkuda!" kirjutas välisminister.

Välisministeerium: Itaalias on oht karantiini lõksu jääda

Välisministeerium hoiatas pühapäeval saadetud pressiteates, et karantiinirežiim võib geograafiliselt laieneda ja rakendatakse veelgi täiendavalt piiravaid meetmeid. Itaaliasse reisides on suur tõenäosus jääda liikumispiirangute alade mõjusse pikemaks perioodiks. Rõhutame, et piirangute alas on ka välisministeeriumi konsulaarabi tagamine raskendatud, lisati samas.

Karantiinipiirkondades viibivad Eesti kodanikud peavad täitma kohalike ametivõimude korraldusi ja arvestama, et karantiini piirkondadest välja liikumine ei ole võimalik. Ministeerium palub kodanikel registreerida enda viibimine välisministeeriumi lehel. Hädaolukorras tuleb helistada ööpäevaringselt toimivale välisministeeriumi konsulaarabi hädaabinumbrile +372 53 01 9999.

Seoses koroonaviiruse jätkuva levikuga ei soovita välisministeerium reisida Itaaliasse ja teistesse nakkuse riskipiirkondadesse. Samuti soovitab ministeerium aktiivselt jälgida välisministeeriumi reisihoiatusi ja hinnata kõigi välisreiside vältimatust.

Seoses Itaalias Lombardia regioonis ning Parma, Piacenza, Rimini, Reggio-Emilia, Modena, Pesaro Urbino, Veneetsia, Padova, Treviso, Allessandria, Verbano-Cusio-Ossola, Novara, Vercelli, Asti provintsides kehtestatud karantiinirežiimiga palume inimestel vältida reisimist Itaaliasse. Karantiini kehtestamise täpsemad tingimused ja piirangud kujunevad välja lähipäevadel, ettenähtavalt kehtivad need kuni 3. aprillini 2020, teatas välisministeeriumi pressiteenistus.

Kuna viirus on hetkel Euroopas aktiivse leviku faasis, siis palume hoolega valida puhkusereiside sihtkohta ja kaaluda tööreiside vältimatust, rõhutati samas.

Välisministeerium paneb inimestele südamele, et kui tõesti otsustatakse reisida ohu- või riskipiirkonda, siis tuleks mõelda tagavaraplaanid ohuolukorra vältimiseks või sellest väljatulemiseks. Ohu- või riskipiirkonnas on välisministeeriumi konsulaarabi tagamine keeruline. Samuti on oluline riske võttes hoolida ja arvestada enda ning teiste tervisest. Samuti ei tasuks puhkuseplaanide planeerimisega hetkel kiirustada, kuna viirus on veel levimas.

Itaalia valitsus pani pühapäeva varahommikul riigi põhjaosas umbes 15 miljonit inimest karantiini, eesmärgiga pidurdada Itaaliat raskelt tabanud koroonaviiruse puhangut. Peaminister Giuseppe Conte allkirjastatud määrusega piiratakse kuni 3. aprillini liikumist suurtel aladel Põhja-Itaalias, sealjuures Milanos ja Veneetsias. Karantiini lähevad Lombardia maakond ja vähemalt 14 naabermaakondade provintsi.

Itaalia on suurim uude koroonaviirusesse COVID-19 surnud inimeste arvuga riik väljaspool Hiinat. Nakatunute arv tõusis ööpäevaga 1247 võrra, 5883-ni. Suri 36 inimest, ohvreid oli seal laupäevase seisuga kokku 233.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: