Itaalia valitsus kehtestas Lombardias ulatusliku karantiini

{{1583616060000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AP

Itaalia valitsus pani pühapäeva varahommikul riigi põhjaosas miljonid inimesed karantiini, eesmärgiga pidurdada Itaaliat raskelt tabanud koroonaviiruse puhangut.

Itaalia peaminister Giuseppe Conte allkirjastas pühapäeval määruse, millega pannakse 15 miljonit inimest 3. aprillini karantiini, et piirata liikumist suurtel aladel Põhja-Itaalias, sealjuures Milanos ja Veneetsias. 

Karantiini lähevad Lombardia maakond ja vähemalt 14 naabermaakondade provintsi.

"Lombardia ja teiste põhjaprovintside jaoks kehtib neilt aladelt väljumise ja neile sisenemise keeld, liikumine on keelatud ka territooriumi piires," ütles Conte. "Erand tehakse üksnes tõestatud ametialaste vajaduse, erandjuhtude ja terviseprobleemide korral."

Üle kogu riigi suletakse koolid, kinod, teatrid ja muud lõbustusasutused nagu ööklubid ja kasiinod. Restornaid jäävad avatuks, kuid einestajatel soovitatakse kaaskülastajatega distantsi hoida.

Karantiini rakendavad politsei, päästeteenistused ja vajadusel ka relvajõud. Karantiini tingumis rikkuvaid inimesi hakkaks ähvardama rahatrahv või ka vanglakaristus.

Itaalias on viiruse leviku tõkestamiseks juba varem piiranguid kehtestatud. Nii näiteks jäeti ära kuulus Veneetsia karneval ja elanikel soovitati riigis mitte ringi reisida. Veneetsias on hotellide täituvus langenud 1-2 protsendini.

"Suure kanali veepind on sile kui klaas, sest paate ja kaubatransporti ei ole. Vaporettodes (veebussides) on vaid viis-kuus inimest," rääkis Veneetsia hotelliliidu asepresident Stefania Stea.

Itaalia registreeris laupäeval suurima päevase nakkusjuhtude juurdekasvu alates puhangu algusest 21. veebruaril.

Itaalia koroonaohvrite arv tõusis päevaga 133 võrra 366-ni

Uue koroonaviiruse ohvrite arv tõusis Itaalias pühapäeval 133 võrra 366-ni, teatasid võimud.

Nakatunute arv aga kerkis 1492 võrra 7375-ni.

Itaalia on tõusnud Hiina järel kõige suurema nakatunute ja ohvrite arvuga riigiks maailmas.

Itaalia elanikkonna keskmine vanus on Jaapani järel maailma kõrgeim ja koroonaviiruse ees on kaitsetumad just eakad inimesed.

Laupäeval hakati tööle kutsuma pensionile jäänud arste, et saada uue koroonaepideemiaga maadlevasse tervishoiusüsteemi juurde 20 000 töötajat.

Tsiviilkaitse teatel ei jätku Lombardia maakonnas enam haiglavoodeid.

Põhja-Itaalias Paduas vallandas valitsuse karantiiniteade laupäeva õhtul kaose. Baarid ja restoranid tühjenesid kiiresti külastajaist, turistid tõttasid raudteejaama, et maakonnast välja jõuda.

Lisaks sellele, et Lombardia on Itaalia kõige suurema rahvaarvuga maakond, on tegu ka Itaalia tööstuse keskusega ja kõige arenenuma piirkonnaga, mis annab umbes viiendiku riigi SKP-st.

Toimetaja: Laur Viirand, Mait Ots

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: