Galerii: erikomisjonide istungiks saabus riigikokku ka Louis Freeh

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon pidas esmaspäeval ühisistungit advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan sõlmitud lepingu küsimuses. Istungile kutsutud rahandusminister Martin Helme lubas koosoleku eel, et peagi saabub ka Louis Freeh, kes kella 14 paiku ilmuski riigikokku.

Rahandusministri nõuniku Kersti Krachti sõnul saabus Freeh Eestisse, et täita temaga sõlmitud lepingut ning ta viibib siin kolmapäevani.

Komisjoni istungile Freeh kutsutud ei olnud ning tema saabudes tekkis arutelu, kas tal üldse on õigus seal osaleda. Koosolekuruumi ta siiski lubati, öeldi ERR-ile riigikogu pressiteenistusest.

Martin Helme sõlmis tänavu suvel kokkuleppe Ameerika Ühendriikide advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan LLP-ga Eesti riigile õigusteenuse osutamiseks rahvusvahelistes rahapesuga seotud uurimistes. Advokaadibüroo peaks olema Eesti riigile partneriks viimaste aastate suurte rahapesujuhtumite uurimisel USA-s.

Sõlmitud lepingu detailid on aga avalikkuses ja poliitikutes küsimusi tekitanud, mistõttu on nii korruptsioonivastane erikomisjon kui ka riigieelarve kontrolli erikomisjon seda teemat korduvalt arutanud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: