Järgmine kogus koroonavaktsiini jõuab Eestisse uuel nädalal

Koroonavaktsiin.
Koroonavaktsiin. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Järgmine ehk teine kogus Pfizer/Biontechi koroonavaktsiini jõuab Eestisse järgmisel nädalal.

Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp kinnitas ERR-ile, et järgmisel nädalal saabub Eestisse 9750 doosi koroonavaktsiini.

Esimesed 9750 doosi vaktsiini saabus Eestisse 26. detsembril ning nädala jooksul on esimesed inimesed ka juba vaktsiinisüsti saanud. Seni on Eestis koroonaviiruse vaktsiini saanud 2487 inimest. 

Kingsepa sõnul peaks järgmistel nädalatel saabuvate dooside kogus kasvama, kuna jaanuari lõpuks loodetakse vaktsineerida enamik meditsiinitöötajatest.

Koroonavaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem.

Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine, võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: