X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Narva poliitikud soovivad kohtumist valitsuse esindajatega

{{1659604140000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Narvas kogunes neljapäeva hommikul linnavolikogu eestseisus, et arutada, kuidas Narva mälestusmärkide teemaga edasi liikuda. Volikogu fraktsioonide esimehed soovivad kohtuda valitsuse esindajatega, et osapooli rahuldav otsus sünniks koostöös riigiga. Mõnikümmend inimest valvas tankimonumendi juures ka neljapäeva õhtul.

"Ühine seisukoht oli, et soovime esimesel võimalusel kohtumist selle valitsuse liikme või asutuse juhiga, kes vastutab mälestusmärkide saatuse eest Eestis. Soovime kohtumist Narvas, et arutada koos riigiga, mida me koos edasi teeme, milline on Teise maailmasõja mälestusmärkide tulevik Narvas," ütles ERR-ile Narva linnapea Katri Raik.

Linnapea sõnul on kohtumise eesmärk see, et Narva inimeste seisukohad kuulataks laiemalt ära ning valitsus ja Narva linna juhid jõuaks ühise seisukohani, kuidas edasi liikuda.

Kolmapäevast sündmust Narvas, kus tanki juurde kogunes umbes 150 inimest, ei maksa Raiki sõnul üle hinnata. "Aga see näitab, et tikust tuld tõmmata pole vaja," lisas ta.

Narva volikogu hinnangul peaks kohtumine valitsuse esindajaga sõjamonumentide ümber kerkinud pingeid maandama.

"Narva elanikke rahuldaks minu arvates vaid üks kompromiss – et kõik mälestusmärgid jääksid oma kohale. See on minu arvamus ning minu hinnangul enamiku linnaelanike arvamus," rääkis volikogu fraktsiooni Kesk esimees Tatjana Stolfat.

Ta nõustus, et narvakate seisukoht on kompromissist kaugel. "Kuid me tahaksime aru saada, millist kompromissi riik omalt poolt pakub, seepärast tahamegi kohtuda," sõnas Stolfat.

Narva tanki juures oli neljapäeva keskpäeva paiku olukord rahulik, mälestusmärki valvas umbes paarkümmend inimest.

"Eile olime siin kella üheni öösel, siis vahetusime ja täna hommikul tulime jälle. Seisame ja valvame, et tanki ära ei viidaks. Mälestusmärkidega võitlemine on halb," rääkis Olga.

Narva linnavõim loodab, et enne valitsuse esindajaga kohtumist Narva mälestusmärke teisaldama ei hakata.

Narvas kogunesid kolmapäeva õhtul tankimonumendi juurde inimesed, kuna liikvele läksid jutud, et õhtul hakatakse tanki ära viima. ERR-i ajakirjanik Jüri Nikolajev ütles neljapäeva õhtul kella 21 ajal, et tanki juures on kuni 30-40 inimest. Neist kümmekond valvavad tanki ööpäev läbi, et seda salaja ära ei viidaks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: