Nõukogu kutsub uurimise ajaks Lehtme Slava Ukraini juhatusest tagasi

MTÜ Slava Ukraini pressikonverents.
MTÜ Slava Ukraini pressikonverents. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Seoses Eestis ja Ukrainas algatatud kriminaalmenetlustega kogunenud MTÜ Slava Ukraini nõukogu otsustas kutsuda Johanna-Maria Lehtme uurimise ajaks juhatusest tagasi.

"Eestis kehtib süütuse presumptsioon ja selle otsusega ei võta nõukogu seisukohta Johanna-Maria Lehtme süü osas," märkis nõukogu. 

Nõukogu lisas, et nende algatatud revisjoni tulemusteni jõudmine võtab aega ja seetõttu on nõukogu valmis koostööks uurimisasutustega ning annab uurijatele edasi kogu nõukogu käesutuses oleva informatsiooni.

"Samad küsimused on olnud meie jaoks aktuaalsed juba märtsi algusest alates, paraku ei ole nõukogu oma piiratud õiguste ja võimaluste juures neile seni vastuseid leidnud," selgitas nõukogu.

"Seetõttu tervitame nii Eestis kui Ukrainas algatatud kriminaalmenetlusi, et õiguskaitseasutused saaksid koostöös võimalikult kiiresti välja selgitada, kas Eestist Ukrainasse saadetud annetusi on kasutatud vääralt või mitte."  

Lähtuvalt algatatud menetlustest otsustas nõukogu, et MTÜ töörahu tagamiseks ja võimaliku huvide konflikti vältimiseks kutsutakse Lehtme alates 9. maist kuni uurimise lõpuni juhatusest tagasi. Juhatuses jätkab praegu tööd ainult Marika Priske. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: