Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

PBK omanik kaebas Rebase ja Krossi artiklid pressinõukogusse

Raul Rebane
Raul Rebane Autor/allikas: ERR

Baltic Media Alliance, kelle omandusse kuulub ka telekanal PBK, kaebas pressinõukogusse Postimehes ilmunud Raul Rebase ja Eerik-Niiles Krossi arvamuslood, mis olid käivitanud arutelu Tallinna maksumaksja rahaga sellest telekanalist saadete ostmise üle.

Meediaekspert Raul Rebane kirjutas Postimehes 11. detsembril 2017 artikli "Uuring, mis aitab lõpetada rumalusi", kus ta tutvustas uuringut "Euroopa Liidu ja Idapartnerluse riikide imago vene meedias" ning kutsus Tallinna linnajuhte lõpetama eetriaja ostmise telekanalist PBK.

"Oluline on aru saada, et kui PBK tahab oma kulu ja kirjadega teha Eesti uudiseid, siis on neil selleks täielik õigus. Kui keegi tahab neid vaadata, siis on ka selleks täielik õigus. Aga meie ei pea oma linna eelarvest seda kõike kinni maksma. Seetõttu on ettepanek konkreetne: võimalikult kiiresti lõpetada igasugused rahaeraldised Venemaa telekanalitesse," kirjutas Rebane.

Kaebaja, Baltic Media Alliance´i väitel sisaldab Rebase artikkel ebaõiget ja eksitavat infot.

Baltic Media Alliance esitas teisegi kaebuse PBK teema kajastamise kohta Postimehes. Selleks oli riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi (Reformierakond) arvamusartikkel 18. detsembril "Väide, et PBK-sse ostetavate saadete sisu pole Eestile ohtlik, on vale". Sellele artiklile heidab kaebaja ette, et artikkel sisaldab mittetäielikke ja eksitavaid andmeid PBK kohta.

Mõlemad kaebused on hetkel pressinõukogus menetluses. Pressinõukogu tegevsekretär Maige Prööm ütles ERR-ile, et pressinõukogu koguneb 1. märtsil ja siis tulevad mõlemad kaebused tõenäoliselt arutlusele. Sellisel juhul tuleks nende suhtes otsus samal päeval.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: