Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas: eriplaneeringu lõpetamiseks tuleb valmis olla

Peaminister Jüri Ratas ütles, et kui valitsus peaks jõudma seisukohale, et Tartusse plaanitava tselluloositehase eriplaneering lõpetatakse, tuleb selleks valmis olla. Ratas on aga mures selle pärast, millise signaali eriplaneeringu lõpetamine tulevikus ettevõtjatele saadaks.

"Kui nüüd valitsus peab otsustama, et see eriplaneering lõpetatakse või muudetkase neid asjaolusid, selleks tuleb siis valmis olla," ütles Ratas ERR-i raadiouudistele.

"Nüüd kui kaks koalitsioonipartnerit, kellega me oleme koos otsustanud selle eriplaneeringu algatada, on otsustanud selle ümber vaadata, siis loomulikult olen ma selleks valmis ja eks selles osas peab siis tegema kabineti nõupidamise ja peale seda siis otsustama, mis need võimalused on," lausus Ratas.

"Selliseid suuri ja väga mahukaid investeeringuid saab teha juhul, kui lähtutakse säästva arengu põhimõttest ja see on see, et sotsiaalkeskkond, majanduskeskkond ja looduskeskkond selle ühisosa leiavad. Ma olen alati olnud seisukohal, et kui kohalik kogukond seda ei toeta, siis seda tehast sinna tulla ei saa," rõhutas peaminister.

Ratas pidas vajalikuks, et ka vastavad uuringud läbi viidaks. Ratase sõnul saadaks eriplaneeringu lõpetamine signaali ettevõtjatele, et piisava avaliku arvamuse tõttu võib jätta asjaolud välja selgitamata ja eriplaneeringi lõpetada.

Ta omab sellist kaudset mõju järgnevatele planeeringu protsessidele, et avaliku arvamuse tõttu võib jätta asjaolud välja selgitamata. "Sellel on loomulikult tulevikku vaadates seos. Ja see seos on see, et kui täna erasektor planeeringuid või eriplaneeringuid algatab, siis on küsimus selles, kas avalik võim ka tulevikus iga planeeringu võib lõpetada," märkis Ratas.

Ratas rääkis, et tselluloositehase teema eeldab lähinädalatel valitsuskabinetis tõsist arutelu.

Helir-Valdor Seeder ütles teisipäeval ERR-ile, et IRL-i eestseisus teeb valitsusele ettepaneku kaaluda alternatiivseid lahendusi Tartu piirkonda plaanitava tselluloositehase praegusele eriplaneeringule.

Riigihalduse minister Janek Mäggi ütles, et tehast rajada soovivad ettevõtjad peaksid pakkuma avalikku arvamust ja Tartu kohaliku kogukonna arvamust arvestavaid lahendusi.

Tehase üks planeerijatest, ettevõtja Margus Kohava ütles ERR-i raadiouudistele, et nemad praegu poliitikute väljaütlemisi kommenteerida ei soovi ja ootavad valitsuselt selgemat seisukohta.

Kolmapäeval teatas ka sotside esimees Jevgeni Ossinovski, et sotsiaaldemokraadid pole tehase ehitust Tartu lähistele kunagi toetanud ja asjaolusid peaks tõepoolest valitsuse tasandil arutama.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: