Rootsi Koonderakond ei lähe valitsusse Rootsi Demokraatidega

Rootsi Mõõduka Koalitsioonipartei juht Ulf Kristersson.
Rootsi Mõõduka Koalitsioonipartei juht Ulf Kristersson. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Rootsi Mõõduka Koalitsioonipartei juht teatas pühapäeval, et partei ei lähe valitsusse Rootsi Demokraatidega.

Rootsis toimuvad 9. septembril parlamendivalimised.

"Me ei kavatse pidada valitsuskõnelusi või moodustada valitsust Rootsi Demokraatidega," ütles peamise paremtsentristliku erakonna juht Ulf Kristersson.

Seisukoht lähtub kahe erakonna erinevatest väärtushinnangutest, lisas Kristersson. Tema sõnul on kahel erakonnal eri nägemus ka majanduspoliitikast, NATO-st ja Euroopa Liidust. (Mõõdukas Koalitsioonipartei on koos teiste paremtsentristlike parteidega NATO-ga liitumise poolt, paremäärmusluses süüdistatud Rootsi Demokraadid aga vastu - Toim.)

Kristerssoni sõnavõtust ei selgunud, kas moderaadid on valmis otsima Rootsi Demokraatidelt tuge osades valdkondades, juhul kui Mõõdukas Koalitsioonipartei moodustab vähemusvalitsuse.

Küsitlused näitavad esialgu, et ükski erakond parlamendis enamust ei saavuta ning esikohtade pärast heitlevad praegune võimuerakond Sotsiaaldemokraatlik Töölispartei, Mõõdukas Koalitsioonipartei ja Rootsi Demokraadid.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: