Reformi fraktsioon nõuab lonkava lastekaitse tõttu Tallinna abilinnapeade lahkumist

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder.
Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak saatis linnapea Taavi Aasale ettepaneku vabastada ametist abilinnapea Tõnis Mölder ja Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, sest nad on Tallinna lasteakaitsesse hoolimatult suhtunud ja asjatundmatult tegutsenud.

Pillak ütles, et "väikese Martini" loo puhul on selgunud, et kaks linna tippjuhti käitusid kas teadlikult või hooletusest ebaprofessionaalselt ja ebaeetiliselt nii lapse, kui tema lähikondlastega.

"Antud juhtum on määrinud nii Tallinna lastekaitse kui linna mainet ning otsustajatel tuleb vastutada. Vastasel juhul saadetakse ühiskonda sõnum, et lastega võib käituda hooletult, ilma et oma tegude ja otsuste eest peaks vastutama. Sel põhjusel saatsin linnapeale ettepaneku vabastada ametist sotsiaalvaldkonna abilinnapea ja Mustamäe linnaosavanem," lausus Pillak.

Ka linnavolikogu Isamaa fraktsiooni esimees Riina Solman esitas 11. septembril abilinnapeale Tõnis Möldrile arupärimise Tallinna lastekaitsejuhtumite korraldusest. Ta küsis muu hulgas, kas lastekaitse töö on Tallinnas korraldatud efektiivselt ja kodanikku toetavalt ja kes kontrollib või teeb sisulist järelevalvet Tallinna linnaosade lastekaitsejuhtumite üle.

Kolmapäeval saatis Mölder vastuse, kus kirjutas, et lastekaitsetöötajad langetavad otsuseid laste huve, mitte vanemate soove arvestades. "Väikese Martini" juhtum on abilinnapea sõnul praegu sotsiaalkindlustusameti järelevalvemenetluses ja kontroll käib.

Ta lisas, et lastekaitseametnike kompetentsi esmaseks hindajaks on tema teenistusse võtnud linnaosavanem ning järelevalvemenetluse käigus saab hinnanguid anda sotsiaalkindlustusamet.

Laats allkirjastas nõusoleku nelja-aastase poisi lapsendamiseks võhivõõrastele, kuigi lapsel oli olemas tädi, kes oli nõus teda kasvatama, ning linn läks lapsendamisprotsessiga edasi ka siis, kui poiss oli juba oma tädi juurde elama asunud. Ei linnaosa vanem ega sotsiaalvaldkonna abilinnapea Mölder ei teavitanud poisi tädi lapsendamisotsusest.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: