X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome politseijuht: suuroperatsioonil leiti kolm miljonit eurot sularaha

Soome politsei juht Seppo Kolehmainen.
Soome politsei juht Seppo Kolehmainen.

Soome politsei juht Seppo Kolehmainen rääkis parlamendis toimunud seminaril nädalavahetusel toimunud suuroperatsioonist Turu saarestikus ja mainis ka ettevõtet Airistoin Helmi, kuid firma nime ta siiski hiljem Ylele antud intervjuus ametlikult kinnitanud. Küll aga märkis ta, et läbiotsimiste käigus leiti sularaha rohkem kui kolme miljoni euro ulatuses ehk rohkem kui varem on teada antud.

"Airiston Helmi teemal nendin praegu, et küsimus on praegusel hetkel majanduskuriteo uurimises. Meil on kaks kuriteoteadet. Säteteks on raskekujuline rahapesu, raskekujuline maksupettus, raskekujuline raamatupidamis- ja sotsiaalmaksupettus. See on lähtekoht," selgitas Kolehmainen seminaril.

Pärast seminari Yle telekaamera ees siiski Kolehmainen nime Airiston Helmi mainimisest keeldus. Ka keskkriminaalpolitsei esindajad pole tänaseni kinnitanud, millist firmat uurimine puudutab.

Ta mainis aga Yle intervjuus, et erinevates kohtades toimunud läbiotsimiste käigus on leitud rohkem kui kolm miljonit eurot sularaha. "Hommikul öeldi mulle, praeguseks on leutud rohkem kui kolm miljonit eurot sularaha. Ja mingil määral ka välismaist sularaha," rääkis Kolehmainen ja lisas, et seda, milliste riikide valuutaga tegu on, ta ei tea.

Teisipäeval võttis Päris-Soome esimese astme kohus vahi alla kaks meest, kes nädalavahetuse operatsiooni käigus kinni peeti. Tegemist on 51-aastase Eesti kodaniku ja 36-aastase Venemaa kodanikuga. Asjaolu, et mehed on vahi alla võetud kui isikud, keda "on põhjust kahtlustada", võib Soome meedia hinnangul tähendada seda, et neid peeta käimasoleva juurdluse võtmeisikuteks.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: