Komisjon saatis kaitseväe luurele lisaõigusi andva eelnõu suurde saali

Kaitseväe luurekeskuse ülem kolonelleitnant Margo Grosberg
Kaitseväe luurekeskuse ülem kolonelleitnant Margo Grosberg Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikaitsekomisjon arutas eelnõu, mis muu hulgas annab kaitseväe luurele lisaõigusi ning otsustas üksmeelselt saata selle suurde saali.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Madis Milling ütles BNS-ile, et kaitseväe luurele lisaõiguste andmise küsimuses on lõpuks saavutatud üksmeel. "Riigikogu komisjonid jõudsid üksmeelele ning kaitse- ja siseministeerium jõudsid üksmeele," sõnas Milling. "Lõpuks on selles asjas konsensus käes."

Ta märkis, et erimeelsused selles küsimuses ei olnud maailmavaatelised, vaid pigem oli probleeme detailides. 

Kaitseväe korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu muudab kaitseväe luuretegevusega seotud õigusi. Näiteks on plaanis anda kaitseväele õigus teha teatud infokogumise toiminguid väljaspool Eesti riiki. Seni oli kaitseväel selline õigus ainult rahvusvahelise sõjalise operatsiooni piirkonnas.

Samuti laiendab seadus kaitseväe õigusi tegutseda olukorras, kus info kogumine eeldab oma isiku varjamist. Selleks on ette nähtud variisiku regulatsioon, mille järgi kaitseväelase seos kaitseväega on varjatud.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: