Piltuudis: 1. aprilli bensiinihinnad võtavad naljatuju

Foto: Siim Lõvi/ERR

Alates esmaspäevast, 1. aprillist peavad kütusemüüjad pakkuma kümneprotsendise biolisandiga bensiini 95. Lisaks sellele, et seda kulub rohkem, sest selle energiaväärtus on madalam, see ka maksab rohkem. Keskpäeval kajastus see ka tanklate hinnapostidel.

Kui veel esmaspäeva ennelõunal maksis bensiin 95 ja diislikütus mitmes tanklaketis Tallinna kesklinnas 1,282 eurot liitri eest, siis kella 13 paiku oli bensiin 95 hind kerkinud nii Cirkle K-s, Olerexis kui Nestes 1,379 euroni liitri eest ning diislikütus maksis 1,339 eurot liiter. Bensiin 98 maksis mõlemas tanklaketis 1,429 eurot liitri eest.

Bensiini hind Circle K tanklas 1. aprillil 2019 Autor: Siim Lõvi/ERR

Biolisandile viitavat erimärgistus tanklates esmaspäeval ei paistnud.

Aprillist bensiin 95-le lisatav suurem kogus biolisandit etanooli teeb selle tervele reale autodele kõlbmatuks, rikkudes tankimisel nende mootori. Need sõidukid peavad üle minema bensiinile oktaanarvuga 98.

Kõik uuemad automootorid on juba tehtud selle arvestusega, et neile uus kütus sobib ja need hakkavad kasutama biolisandiga kütust.

Rusikareeglit, millisele autole sobib ka kõrgema biolisandi määraga kütus, ei ole. Selleks peab 10-15 aastat vana auto omanik näpuga maanteeameti koostatud tabelis järge ajama ja teadma mõnel juhul kuu täpsusega, millal tema sõiduk tehasest väljus.

Ka diislikütuses tõuseb biokomponendi osakaal. Alates aprillist müügile tulev diislikütus sisaldab seitse protsenti biokomponenti. Kui bensiinile lisatakse etanooli, siis diisli biokomponenti toodetakse loomsetest ja taimsetest rasvadest. Kuivõrd see maksab rohkem kui nafta, muudab see ka diislikütuse kallimaks.

Bensiini ja diislikütuse hind 1. aprillil Neste tanklas. Autor: Siim Lõvi/ERR

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: