Simson: puudusin riigikogu istungilt kunstliku viljastamise tõttu

Kadri Simson.
Kadri Simson. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Euroopa Komisjoni voliniku kandidaat ja Keskerakonna aseesimees Kadri Simson teatas vastuseks Eesti Päevalehes teisipäeval ilmunud kriitikale, et riigikogu istungitelt puudumist terviseprobleemidega seletades oli see põhjendatud, kuna ta käis kehavälise viljastamise protseduuril.

"(EPL-i) Juhtkirja väide, nagu poleks mul õigust olnud põhjendada oma puudumist neljalt riigikogu istungilt märtsis 2016 terviseprobleemiga, ei vasta tõele. Minu toonane eemalviibimine tulenes IVF protseduurist, mis ebaõnnestus," kirjutas Simson sotsiaalmeedias.

IVF (In Vitro Fertilisatsioon) protseduur tähendab munaraku kehavälist viljastamist.

"Nagu olen selgitanud ka varem, polnud tegemist haigusega, kuid siiski selgelt tervisliku põhjusega. Juhin tähelepanu, et riigikogu liikmetel puhkust ametlikult vormistada ei ole võimalik. Eestist eemal viibimisega püüdsin vähendada võimalikku negatiivset mõju, mida tolleaegsed poliitilised pinged Keskerakonnas selles olukorras kaasa tõid," lisas Simson.

Eesti Päevaleht leidis teisipäeval oma juhtkirjas, et täna Euroopa Komisjoni uue presidendi Ursula von der Leyeniga kohtuv Simson ei ole sobilik kandidaat Euroopa Komisjoni voliniku kohale, kuna osales oma elukaaslase Teet Soormi korraldatud puhkusereisidel, mille kuludest osa kaeti lihatööstuskontserni HKScan arvelt, mille juhtkonnas Soorm töötas.

Simson märkis oma kommentaaris, et 2016. aasta märtsis toimunud reisi eest tasus tema elukaaslane oma isiklikult pangaarvelt. "Neid ei tasunud ükski ettevõte ega muu sponsor. Nii uurimise alguses kui lõpus kinnitati prokuratuuri poolt, et mind ei ole põhjust seostada ühegi seaduserikkumisega. Teiste inimeste reisikulude tasumise osaga ma ei olnud ja ka ei pidanud olema kursis," lisas ta.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: