Ministeerium avaldas uuendatud vaktsineerimisplaani

Eelregistreerimata vaktsineerimine Talinna keskturul
Eelregistreerimata vaktsineerimine Talinna keskturul Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Sotsiaalministeerium avalikustas neljapäeva õhtul koroonaviiruse vastase uuendatud vaktsineerimisplaani.

Uuendatud dokumendis on kirjeldatud vaktsineerimise korraldust suvekuudel ja sügisel ning täpsustatud Eesti koroonavastase vaktsineerimise eesmärke.

Lisaks juba varem võetud eesmärgile vaktsineerida käesoleva aasta sügise alguseks (22. septembriks) vähemalt ühe doosiga 70 protsenti täiskasvanud elanikkonnast, soovitakse saavutada novembri lõpuks üle 60-aastaste seas 80-protsendiline hõlmatus.

Samuti on seatud eesmärk saavutada selle aasta oktoobri lõpuks 16-17-aastaste noorte seas vähemalt 70-protsendiline vaktsineerimisega hõlmatus.

Vaktsineerimise täpsem korraldus sügis-talvistel kuudel lepitakse kokku augustis.

Samuti on uuendatud dokumendis kirjeldatud nelja võimalikku revaktsineerimise stsenaariumi. Stsenaariumites nähakse ette võimalust, et tekib vajadus revaktsineerida kõiki juba vaktsineeritud inimesi alates 12 kuu möödumisest vaktsineerimise lõpetamisest või et täiendavat vaktsiinidoosi vajab piiratum grupp inimesi sõltuvalt immuunvastuse püsimisest või kõik mõne konkreetse vaktsiiniga vaktsineeritud inimesed.

Täiendatud vaktsineerimisplaan täismahus:

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: