Ossipenko asjas sai kahtlustuse ka Kohtla-Järve volikogu esimees Lillemets

Ida-Virumaa ärimehe Nikolai Ossipenko süüasjas sai teiste hulgas kahtlustuse korruptsioonis ka Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Tiit Lillemets.

Lisaks sai kahtlustuse ka Kohtla-Järve linnavolikogu aseesimees Maria Merkulova, volikogu majanduskomisjoni esimees Deniss Veršinin ja sotsiaalkomisjoni esimees Anton Dijev, kirjutab rus.err.ee.

Samuti on kahtlustuse saanud Kohtla-Järve abilinnapea majandusteenistuse alal Vitali Borodin ja linnapea abi Ahtme ja Oru linnaosas Aljona Kazakova. Mõned kahtlustuse saanud on praeguseks juba vabadusse pääsenud.

Kusjuures reformierakondlane Vitali Borodin on ka Reformierakonna Kohtla-Järve piirkonna esimees.

Teisipäeval pidas politsei kinni Nikolai Ossipenko ja kaheksa inimest Kohtla-Järve linnavalitsusest ja -volikogust ning kaks Ossipenkoga seotud inimest, keda kahtlustatakse altkäemaksu andmises ja võtmises ning mõjuvõimuga kauplemises.

Uurimise all on kümmekond episoodi. Tegemist on esialgse kahtlustusega, mis võib kriminaalmenetluse kestel muutuda.

Kui teised kahtlustuse saanud peaksid lähiajal kõik vabadusse pääsema, siis Ossipenko suhtes taotleb prokuratuur vahistamist.

Ossipenko seotud ettevõtted on pakkunud Ida-Virumaa omavalitsustele erinevaid teenuseid. Ta ise ja temaga seotud inimesed on olnud aktiivsed ka munitsipaalpoliitikas.

Ossipenko on oma kommunaaläridega olnud kohtu all ka varem, kui kümmekond aastat tagasi tuvastas kohus, et tema firma N&V on saanud ligi miljon eurot kriminaalset tulu. Toonane Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov mõisteti süüdi, Ossipenko pääses kohtupidamise alt kehva tervise tõttu.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: