Kohtla-Järve linnapea palus kahtlustuse saanud abilinnapeadel tagasi astuda

{{1665404880000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Kohtla-Järve linnapea Toomas Nael palus kahel korruptsioonikahtlustuse saanud abilinnapeal tagasi astuda. Ta peab õigeks ka kahtlustuse saanud volikogu liikmete tagasi astumist.

Nael teatas esmaspäeval linnavalitsuses peetud pressikonverentsil, et palus Vitali Borodinil ja Evelyn Danilovil esitada lahkumisavaldus. Tema sõnul ootab ta mõlemalt vastust hiljemalt teisipäeval kella 12-ks.

"Mul on kaalumisel kaks varianti. Üks see, mis ma täna pakkusin oma abilinnapeadele, ning teine variant on see, et tagasi astub kogu linnavalitsus," ütles Toomas Nael. Veel reedel ei pidanud Nael olemasolevatele andmetele tuginedes tagasiastumist mõistlikuks, kuid ta nentis, et vahepealsetel päevadel on ta saanud juhtunu kohta lisainfot.

Kommenteerides kahtlustuse saanud volikogu liikmete võimalikku tagasiastumist, ütles linnapea pressikonverentsil: "Ma usun, et see oleks hea ja loomulik samm."

Linnapea ütles, et taunib igasugust korruptsiooni ning lisas, et eelmisel nädalal lahvatanud korruptsiooniskandaal kahjustab tõsiselt linna mainet.

Teisipäeval pidas politsei kinni 11 inimest: ärimees Nikolai Ossipenko, kaheksa inimest Kohtla-Järve linnavalitsusest ja -volikogust ning kaks Ossipenkoga seotud inimest, keda kahtlustatakse altkäemaksu andmises ja võtmises ning mõjuvõimuga kauplemises. Kinnipeetute seas olid ka majandusteenistuse valdkonna  abilinnapea Vitali Borodin ja sotsiaalteenistuse abilinnapea Evelyn Danilov ning volikogu esimees Tiit Lillemets, kes loobus linnapea pakkumisest, et osaleda pressikonverentsil ehk loobus kommentaaride andmisest.

Praeguseks on kõik kinnipeetud kuni kohtuni vabaks lastud.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: