Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu kavatseb oma seisukohti tselluloositehase vastu kaitsta

Tartu linn on valmis oma seisukohti kavandatava tselluloositehase vastu kaitsma ka juhul, kui valitsus eriplaneeringuga jätkata kavatseb. Kohtusse pöördumist peavad fraktsioonid viimaseks variandiks.

Kolmapäeva ligi seitse tundi kestnud Tartu volikogu istung lõppes otsuse väljakuulutamise järel suure apalusi ja rõõmuhüüete saatel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me suutsime volikogus ületada parteilised barjäärid ja teatud mõttes ka ideoloogilised barjäärid, keskenduda ühele teemale, ühele asjale ja sellega seonduvale ja tõepoolest arutada asja," rääkis Keskerakonna fraktsiooni juht Vladimir Šokman.

Reformierakonna fraktsiooni juhi Mihkel Leesi sõnul ei rahuldu volikogu sellega, kui valitsus neid lihtsalt ära kuulab, vaid volikogu argumente peab tõsiselt analüüsima ja siis järeldused tegema.

"Üks mis kindel, juhul kui valitsus otsustab eriplaneeringuga edasi minna, siis kindlasti Tartu volikogu ei jää käed rüpes istuma, vaid meil on ikkagi selge plaan volikogu seisukohta kaitsta. Kuidas see täpselt hakkab välja nägema, seda me näeme siis, kui valitsus on enda seisukoha kujundanud," ütles Lees.

Tselluloositehase vastu kohtusse pöördumist peavad fraktsioonide esindajad viimaseks variandiks ning eeskätt proovitakse konsensus leida läbirääkimiste teel.

Valitsusele soovib informeeritud otsuse tegemiseks abikäe ulatada ka Tartu apelli töörühm, kes eriplaneeringu lõpetamise toetuseks üle 8000 tartlase allkirja kogus.

"Tartu apelli töörühm tunneb linalaste poolt väga suurt toetust ja ma usun, et meie riik on piisavalt küps, et mitte rahva arvamusest üle sõita," sõnas apelli töörühma liige Tiia Kõnnussaar.

Ehkki nii volikogu kui ka paljud tartlased on nn miljarditehase rajamise vastu, ei peaks asjaosaliste sõnul ettevõtjad ja investeerijad Tartusse millegi rajamist pelgama hakkama.

"Ettevõtja on kahtlemata Tartusse oodatud. Eks iga konkreetse ettevõtmise puhul peame me eraldi menetlema ja leidma arugmente, kas see ettevõtmine Tartusse sobib või mitte, aga enamus ettevõtteid Tartusse ju ikka sobivad," kinnitas Lees.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: