Ossinovski väljendas tselluloositehase ohutuse suhtes umbusku

Jevgeni Ossinovski
Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski sõnul on ta skeptiline, kas tselluloositehasega seotud ohud on ikka Tartu elanike jaoks maandatud.

Ossinovski ütles ERR-ile Tartu volikogu kolmapäeval tehtud otsust kommenteerides, et eriplaneeringu raames tehtavad uuringud peavad lisaks keskkonna- ja majandusmõjudele hindama ka tehase mõju Tartule kui ülikoolilinnale. Ta meenutas, et samal seisukohal on ka SDE juhatus.

"Selge on see, et ükskõik kui oluline on tehase majanduslik väärtus, ei saa seda rajada Tartu elukeskkonna ja linna rahvusvahelise maine arvelt. Tartu volikogu otsus koos linnaelanike suure toetusega sellele on tugev seisukohavõtt. Tartut kui tehase lähinaabrit ei ole piisavalt kaasatud ja kuulatud. See on tugev õppetund eriplaneeringute läbiviimiseks tulevikus," rääkis Ossinovski.

Ta lisas, et on pärit Ida-Virumaalt ja teab, mida tähendab tehaste kõrval elamine. "Ma tean, mida tähendavad tehnoloogilise protsessi häiring igapäevaelus."

Alahinnata ei saa tema sõnul ka nõnda massiivse puidutehase rajamisel tekkivat pikemaajalist survet raiemahtude suurendamiseks Eestis.

"Ent mets ei ole ainult – ja isegi mitte eelkõige – majanduslik ressurss, vaid ökoloogiline kooslus. Valitsus peab otsust tehes tuginema uuringutele, mida, tõsi, täna veel konkreetse projekti kohta ei ole. Küll olen ma isiklikult skeptiline, kas riskid, millele tartlased ja teadlased on õigustatult tähelepanu juhtinud, on maandatavad," lausus Ossinovski.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: