Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jaak Aab: objektiivseid tugevaid argumente tselluloositehase vastu pole

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles, et Tartu volikogu argument kavandatava tselluloositehase riigi eriplaneeringu lõpetamise nõudmiseks on tugev, kuid objektiivseid tugevaid argumente siiski ei ole, sest uuringuid pole tehtud.

Tartu volikogu otsustas kolmapäeval, et linna külje alla kavandatava puidurafineerimistehase riikliku eriplaneeringu koostamise menetlus tuleb lõpetada.

Jaak Aab kommenteeris "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et valitsus peab oma otsuses lähtuma seadustest. Ta kinnitas, et mõistab tartlaste muresid ning hirme tehase mõjude pärast.

Aab lisas aga, et eriplaneeringu protsess on nüüd jõudnud nii kaugele, kus tulevadki kaasamine ja uuringud. Seda, mida uurida, saavad tema kinnitusel öelda ka Tartu linn ja kohalikud teadlased.

"Kui see otsus vastu võeti, et eriplaneeringu protsess algatatakse, siis inimesed saavad aru, et nüüd juba planeeritakse ja kohe hakatakse ehitama. Seda ei ole. Me olemegi selles järgus, kus peame kõiki neid mõjusid hindama. Ma saan aru Tartust, kes tahaks, et selles piirkonnas ei oleks võimalustki, et see tuleks," rääkis minister.

"Arendaja on tegelikult arendussoovis öelnud selle väga kitsa piirkonna, mis ongi tema risk. See võibki eitava vastuse saada. Aga seda tuleb põhjalikult uurida ja need ohud ja riskid maha võtta. Kui see on võimalik teha nii, et sellel ei ole olulist negatiivset keskkonnamõju, sotsiaalset mõju, kultuurilist mõju ja on positiivsed majanduslikud mõjud, siis tuleb teda teha," lisas ta.

Aabi sõnul on alati võimalus, et eriplaneering peatatakse. Seda juhul, kui ilmneb objektiivsetel faktidel põhinevaid asjaolusid, mis ütlevad, et ei ole mõtet selle protsessiga jätkata.

"Kindlasti on Tartu volikogu argument tugev, aga viibides ka kohapeal, siis objektiivseid tugevaid argumente pole, sest uuritud ei ole. Me võiksime selle asja ära uurida ja anda vastuse," ütles Aab.

Minister lubas, et eriplaneeringu protsessi käigus tehtavad uuringud on erapooletud, korrektselt tehtud ja põhjalikud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: