Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu volikogul puudub ülevaade ajaloolisel hääletusel osalenutest

Tartu volikogu.
Tartu volikogu. Autor/allikas: ERR

Tartu volikogu tundis kolmapäeva hilisõhtul uhkust selle üle, et kõik tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamist puudutaval hääletusel osalenud selle poolt hääletasid, ent istungist ei võtnud osa kogu volikogu koosseis. Kes hääletusest osa võtsid ja kes poole istungi pealt lahkusid, selle kohta ülevaade puudub.

Tartu linnavolikogu on 49-liikmeline. Avaldusele Est-For Investi tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamiseks andis hääle 33 volinikku ehk kõik, kes sel hetkel istungitesaalis viibisid. Hääletanutest aga täielik nimekiri puudub, sest see hääletus polnud tavapärane, vaid tehti käetõstmisega ning hääletanuid nimeliselt ei fikseeritud. Samamoodi jättis volikogu fikseerimata, kes kohaletulnutest selle hääletuse ajaks lahkusid.

Volikogus on fikseeritud vaid nende saadikute nimed, kes olid varasemalt teatanud, et ei võta istungist osa. Nõnda on teada, et puudujad olid Jelena Frunze, Indrek Kalda, Indrek Katušin, Hannes Klaas, Ants Laaneots ja Toomas Tein. Ülejäänud kümme pidid lahkuma istungi jooksul ja nende nimed on fikseerimata.

"Osa inimesi kadus ära, aga neid ei saa ju kinni hoida või keelata lahkumast. Hääletuse ajal tõusis 33 kätt. Kelle käed need olid, ei tea. Volikogu reglement ei nõua hääletanute fikseerimist, kui on käetõstmisega hääletus. Lõplikku nimekirja, kes kuskil kaotsi läksid, me ei leia," kommenteeris Tartu linna kommunikatsioonijuht Lilian Lukka.

Pärast hääletust paluti volinikel küll avaldusele ka allkirjad anda, ent kelle allkirjad seal on, pole aru saada, nagu pole dokumendil ka kõiki allkirju, kes poolt hääletasid, selgitas Lukka. "Need allkirjad paluti anda ajaloo ilu pärast. Mõni on mingi krõnksu andnud, millest pole aru saadagi."

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: