Palo: majanduslikus plaanis on tselluloositehas mõistlik

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna liige ja ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Urve Palo sõnul oleks majanduslikus mõttes Tartusse tselluloositehase rajamine mõistlik, kuid samas on kodanikel õigus sellele siiski ei öelda.

"Majanduslikus plaanis toetan endiselt, et peame Eestis oma rahvuslikku vara – puitu – enam väärindama," ütles Palo BNS-ile. "Mis puudutab erakonda, siis sotsid võtsid juhatuses vastu otsuse, et ainult majandusaspektist ei piisa, uurida tuleb ka sotsiaalseid mõjusid ühiskonnale ja piirkonnale tervikuna, kuhu tehas rajatakse."

"Seetõttu oleme nõudnud lisaks keskkonnauuringutele ka sotsiaalmajanduslike mõjude hindamist. Uuringuid ei tee mina, vaid vastavalt keskkonna- ja riigihalduse minister ja vastuolu siin ei ole. Toetasin nii kodaniku kui ka ministrina sotside juhatuse otsust teha laiapõhjalised uuringud. Erakonnas on erinevaid seisukohti – oleks ka väga ebademokraatlik, kui kõik tuhanded liikmed oleks alati sama meelt," märkis Palo.

"Vaatamata sellele, et majanduslikult oleks tehase rajamine riigile kasulik, on kodanikel õigus öelda, et nad ei taha seda. See on igati legitiimne õigus ja kuna vastuseis on tänaseks väga suureks eskaleerunud, peaks valitsus eriplaneeringu kehtestamise osas uuesti kokku istuma, arutama ja otsuse tegema, kuidas konstruktiivselt edasi minna," lisas minister. "Usun, et see on ka ettevõtja enda huvides, kui tehase rajamine toimuks võimalikult rahumeelselt."

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles kolmapäeval ERR-ile, et sotsiaaldemokraadid pole tehase ehitust Tartu lähistele kunagi toetanud ja asjaolusid peaks valitsuse tasandil arutama.

Päev varem tegi IRL-i esimees Helir-Valdor Seeder üleskutse kaaluda alternatiivseid lahendusi Tartu piirkonda plaanitava tselluloositehase praegusele eriplaneeringule.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: