Peaminister: kui Läti riigikaitse vajab lisaraha, see leitakse

Läti relvajõudude paraad.
Läti relvajõudude paraad. Autor/allikas: twitter.com/Latvijas_armija

Kui Läti julgeolek nõuab uusi investeeringuid, tehakse need õigeaegselt, ütles peaminister Māris Kučinskis kolmapäeval pärast iganädalast kohtumist president Raimonds Vējonisega, kommenteerides riigikaitse rahastamise suurendamise võimalust.

Kahe protsendi SKP-st eraldamine riigikaitsele on Läti lubadus ja valitsus jälgib hoolega, et sellest ka kinni peetakse, märkis peaminister.

President Vējonis rõhutas omakorda, et kahe protsendi SKP-st eraldamisest riigikaitsele on vaja kinni pidada isegi arvestades seda, et Läti SKP võib suureneda või vastupidi, väheneda.

"Kaks protsenti peab olema kindlasti, see on Läti rahvusvaheline sõnum - ta on valmis tagama vähemalt kahe protsendi SKP-st eraldamise riigikaitsele," ütles ta.

"Läti jaoks ei ole need kaks protsenti riigikaitsele piir. Riigikaitsesse panustamist tuleb jätkata, sest vajadused on üsna suured," tõdes president, mainides 2,5 protsenti.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: