Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Üle aasta turvakodus elanud poiss pääses ajutiselt oma tädi juurde

4-aastane Martin (nimi muudetud - toim.) on saavutanud selle, et riik näeb laste pikaajalist turvakodus hoidmist probleemina. Riigikogu sotsiaalkomisjon hakkab tema juhtumit arutama augustis.
4-aastane Martin (nimi muudetud - toim.) on saavutanud selle, et riik näeb laste pikaajalist turvakodus hoidmist probleemina. Riigikogu sotsiaalkomisjon hakkab tema juhtumit arutama augustis. Autor/allikas: Erakogu

Üle aasta aja turvakodus elanud nelja-aastane poiss lubati ajutiselt oma tädi juurde ja hetkel on käimas uus kohtumenetlus tema eestkoste küsimuses.

"Oleme rahul, et astusime selles väga keerulises loos ühe sammu edasi ning väike Martin (nimi muudetud - toim) viibib alates reedest oma tädi peres. Loodetavasti on see samm edasiviivaks märgiks ja lõplik lahendus ei ole enam kaugel," teatasid Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder ja Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats.

Arvestades käimasolevat uut kohtumenetlust poisi eestkoste üle, pole nende sõnul võimalik täpsemat teavet jagada.

Martin, kelle loo ERR tänavu juunis avalikkuse ette tõi, on turvakodus elanud juba üle aasta, kuigi seaduse järgi ei tohiks laps turvakodus kui ajutises peatuspaigas viibida üle kolme ööpäeva.

Ehkki lapse tädi soovis poissi eestkostele võtta, sai pere kohtult omavalitsuse lastekaitsetöötajate soovitusel eitava vastuse.

Väikelapse turvakodude vahet solgutamist on tauninud hooldusperesid nõustav MTÜ Igale Lapsele Pere ja korraldanud korjanduskampaania, et toetada tädi pere õigusabikulusid. Laste turvakodudes hoidmise on lubanud augustis luubi alla võtta ka riigikogu sotsiaalkomisjon. 

Pärast ohtrat meediakajastust on ka linnajuhid endale tuhka pähe raputanud ning perelt vabandust palunud.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: