Mälksoo: Kaljulaid võib Marrakechi minna küll

Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo esitas riigikogu õiguskomisjonile ekspertarvamuse ÜRO rändepakti kohta. Tema nägemuses võiks president Kersti Kaljulaid Marrakechi minna küll, eeldusel, et tegemist ei ole juriidiliselt siduvate kohustustega.

Mälksoo ütles, et tema ülesanne oli eksperdina kaardistada selles tekstis leiduvad riskikohad.

"Ma arvan, et kõige olulisem ongi olla teadlik nendest riskidest ja kui nendest riskidest teadlik olla, siis mina arvan, et Eesti president võib sinna Marrakechi minna oma nõusolekut nendele ideedele väljendama, aga võib-olla tuleb asjale kasuks see, kui valitsuse juures teeb protokollilise otsuse, et meie silmis ei ole tegemist juriidiliselt siduvate kohustustega," ütles Mälksoo ERR-ile.

Ühe riskina nimetas Mälksoo, et peamiselt nähakse dokumendis probleemi migrantide õiguste kaudu. "Põhiprobleem on see, et riigiorganid, poliitikud, kui ka kodanikud võiksid olla sellest dokumendist võimalikult teadlikud," lausus Mälksoo.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: