BBC eetris saatis Brexiti-uudist video sõjaaegsetest hävituslennukitest

Spitfire'id BBC Brexiti-uudises.
Spitfire'id BBC Brexiti-uudises. Autor/allikas: BBC/Sotsiaalmeedia

Kolmapäeva õhtul sai Briti ringhäälingu BBC teleuudiseid vaadates näha kummalist vaatepilti - peaminister Theresa May Brüsselisse minekut kajastava uudise katteplaaniks oli video Teise maailmasõja aegsetest legendaarsetest Briti Spitfire-sõjalennukitest.

BBC kinnitab, et tegu oli inimliku eksitusega, Brexiti-vastased aga leiavad, et tegu on näitega Brexiti-meelsest kallutatusest ja soovist saata alateadlik sõnum, et peaminister May on valmis Ühendkuningriigi huvide nimel Euroopa Liiduga võitlusse asuma, kirjutab Guardian.

Juhtum sai alguse õhtul kell 18 eetrisse läinud teleuudistes.

Uudisteankur Sophie Raworth tegi kokkuvõtet valitsusjuhi plaanidest alustada EL-iga uusi läbirääkimisi lahkumisleppe asjus. Uudisteankru häält aga saatis mustvalge arhiivivideo ajaloolistest Spitfire-lennukitest. 

Teleuudiste vastutav toimetaja Paul Royall selgitas hiljem, et Teise maailmasõja aegseid sõjalennukeid kujutav videoklipp oli tegelikult mõeldud taustaks uudisele, mis rääkis Biggin Hilli uuest õhusõja muuseumist.

Royall selgitas juhtunut inimliku eksitusega ja naljatles, et ta on üsna kindel, et May ei lenda Brüsselisse Spitfire'iga. 

Ka BBC pressiesindaja kinnitas, et tegu oli eksitusega ning et tal ei ole Royalli selgitusele midagi lisada.

Paljusid Brexiti-vastaseid see selgitus aga ei veennud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: