Üheksas parlamendiliige lahkus Briti Tööparteist

Briti rahvasaadik Ian Austin.
Briti rahvasaadik Ian Austin. Autor/allikas: Caters News/Scanpix

Briti Tööparteist lahkus reedel üheksas parlamendiliige protestiks erakonna liidri Jeremy Corbyni vastu.

Esmaspäeval lahkus opositsiooniliste leiboristide ridadest seitse parlamendisaadikut, see on suurim lahkulöömine Briti poliitikas pärast 1981. aastat.

Lahkulöömise põhjustasid Corbyni toetus Brexitile ja suutmatus juurida erakonnast välja antisemitism.

Kolmapäeval lahkus veel üks parlamendiliige.

Reedel lahkumisest teatanud Ian Austin põhjendas otsust "õõvastusega solvangute ja kannatuste pärast, mida Jeremy Corbyn ja Tööpartei on juudi rahvale põhjustanud" ning ütles, et tunneb opositsioonijuhi käitumise pärast häbi.

"See on kohutav, et ekstremismi-, antisemitismi- ja sallimatuse kultuur sunnib lahkuma head parlamendiliikmed ja viisakad inimesed, kes on pühendanud oma elu peavoolupoliitikale," ütles Austin oma valimisringkonna ajalehele Express & Star.

Tööparteist lahkunud saadikud on moodustanud parlamendis sõltumatu rühma, millega ühines kolmapäeval ka kolm Konservatiivse Partei euroopameelset parlamendiliiget.

Austin andis mõista, et ei liitu otsekohe uue saadikurühmaga.

BBC kirjutab samal ajal, et ka Konservatiivsest Parteist lahkujate nimekiri võib saada lisa ning erakonna lõhenemine muutub võimaliku leppeta Brexiti lähenemisel üha tõenäolisemaks.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: