Corbyn keeldus Briti juudikogukonna ees vabandamast

Jeremy Corbyn Andrew Neili saates.
Jeremy Corbyn Andrew Neili saates. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Briti Tööpartei juht Jeremy Corbyn keeldus ringhäälingule BBC intervjuud andes neli korda vabandamast seoses sellega, kuidas ta on erakonnajuhina menetlenud oma poolehoidjate seas levivat väidetavat antisemitismi probleemi.

BBC ajakirjanik Andrew Neil küsis Corbynilt intervjuu ajal korduvalt, kas ta vabandab Briti juudikogukonna ees, vahendasid Politico, Guardian ja Spectator.

Leiboristide juht vältis teema otsest puudutamist avaldustega, mille kohaselt on ta pühendunud võitlusele rassismiga ning sellele, et kõik ühiskonna liikmed tunneksid end turvaliselt.

Intervjuu leidis aset vaid mõni tund pärast seda, kui Ühendkuningriigi pearabi Ephraim Mirvis teatas, et juudi rahvusest valijad peaksid valimistel hoiduma leiboristide valimisest, sest Corbyn pole tegelenud probleemiga, mis puudutab antisemitismi Tööpartei ridades ning Corbyni enda varasemaid sidemeid juudivaenulike islamiäärmuslastega nagu Gazat kontrolliv rühmitus Hamas. Pearabi hinnangul on leiboristide juht peaministri ametiks sobimatu ning valijad peaksdid enne hääletamist oma südametunnistuse häält kuulama. Pearabiga väljendas solidaarsust ka Canterbury peapiiskop Justin Welby.

Corbyn ütles, et loodab pearabiga kohtuda ja arutada, miks viimane sellise avalduse tegi. Briti moslemite nõukogu tegi aga teisipäeval omakorda avalduse, milles mõistis hukka Konservatiivse Partei väidetava islamofoobia.

BBC intervjuu oli tähelepanuväärne ka seetõttu, et taas kord keeldus Corbyn sisulisemalt selgitamast oma plaane Brexiti teemal.

Nii vasakäärmusliku antisemitismi ja Iisraeli-vastasuse küsimus kui ka Corbyni ja tema liitlaste segane Brexiti-poliitika on toonud esimehele partei sees rohkelt vaenlasi ning osa leiboriste on tema juhtimisstiili tõttu viimastel aastatel ka erakonnast lahkunud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: