Parteikaaslased nõuavad Corbynilt teise Brexiti-referendumi toetamist

Briti Tööpartei esimees Jeremy Corbyn.
Briti Tööpartei esimees Jeremy Corbyn. Autor/allikas: PA/Scanpix

Briti Tööpartei juht Jeremy Corbyn on silmitsi umbes kümne mässulise leiboristiga, kes ähvardavad erakonnast või vähemalt partei eesliinilt lahkuda, kui Corbyn ei asu ööpäeva jooksul toetama teise Brexiti-referendumi korraldamist.

Vastasseis Corbyni ja tema liitlaste ning Brexiti-vastaste leiboristide vahel on kestnud juba pikemat aega. Guardiani andmetel on ultimaatumi esitanud leiboristide seas ka variministreid.

Leiboristide juht Corbyn on erinevalt suurest osast oma parteist ja selle valijatest eriarvamusel ning tema soovib uue referendumi asemel hoopis uusi valimisi, sest tema arvates saab tema paremat Brexitit pakkuda.

Äsja ultimaatumi esitanud leiboristide nõudmiseks on, et Corbyn asuks teise referendumi korraldamist toetama ning kutsuks ka kõiki oma järgijaid seda tegema.

Uue referendumi toetajad leiavad, et algne referendum tugines valedele ja hämamisele ning praeguseks on ka asjaolud selgemaks saanud.

May püüab vältida Brexiti-strateegia järjekordset läbikukkumist

Briti peaminister Theresa May näeb vaeva, et hoida ära oma Brexiti-strateegia järjekordne läbikukkumine, sest tema erakonna opositsioonilised liikmed kardavad, et ta liigub kokkulepet takistavast ummikseisust väljumiseks vales suunas.

Veendunud Brexiti pooldajate väitel välistab neljapäeval hääletusele pandav meede Euroopa Liidust leppeta lahkumise ja õõnestab brittide kauplemispositsioone.

May on leppeta Brexiti juba varem välistanud ning püüab saavutada Euroopa Liidult järeleandmisi kokkuleppes, mille parlament jaanuaris maha hääletas.

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk ütles kolmapäeval, et EL ootab ikka veel Londonilt Brexiti patiseisu murdmiseks konkreetseid ja realistlikke ettepanekuid.

"Uudiste puudumine ei ole alati hea uudis," kirjutas ta Twitteris.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: