Eesti Raudtee kaotab rongide päevast liiklus takistanud piirangu

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Eesti Raudtee kavatseb paari kuu pärast kaotada piirangu, mille järel saab Elron päevasel ajal lisada reisirongide sõidugraafikutesse mitu uut väljumist.

"Tehnoloogilised, kuni kahetunnised aknad on tõesti plaanis ära kaotada sellisel kujul nagu nad on olnud," teatas Eesti Raudtee pressiesindaja Monika Lilles Eesti Päevalehele. Tema sõnul on Eesti Raudtee juba kooskõlastamas järgmiste aastate liiklusgraafikuid, kus seda juba ka arvesse võetakse.

Seni on Eesti Raudteel kehtinud juba auruvedurite ajast pärit kord, mille kohaselt on päevasel ajal reserveeritud igal raudteelõigul osa valget aega selleks, et raudtee hooldusmeeskonnad saaksid käia segamatult rööbaste korrasolekut kontrollimas, kirjutab EPL. Nüüd plaanib Eesti Raudtee hakata hooldustöid korraldama nii, et need oleksid planeeritud ajale, kui rongiliiklus on nagunii hõredam ehk edaspidi tehtaks hooldustöid öösiti, õhtuti või varahommikul.

Elroni juht Merike Saks väljendas Eesti Raudtee otsuse üle suurt rahulolu, sest see tekitab võimaluse päevasel ajal, kui inimesed liiguvad, väljumisi lisada.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: