Ratase kinnitusel mingit tehingut Kingo ja Perlingu osas polnud

Jüri Ratas usutlust andmas.
Jüri Ratas usutlust andmas. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Peaminister Jüri Ratase sõnul pole minister Kert Kingo tagasiastumisel ja Lavly Perlingu peaprokuröri kandidatuurist loobumisel omavahel mingisugust seost.

"Rääkides peaprokurörist ja valitsuse liikmest on tegemist väga vastutusrikaste kohtadega, siin ei saa olla mingeid mänge ega tehinguid. Juhtunud on need uudised ühel ja samal päeval, aga mingit seost selle vahel loomulikult ei ole," ütles Keskerakonna esimees Ratas neljapäeval usutluses ERR-ile.

Ratase sõnul ei jätka valitsus ilma väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrita, ega kavatse nn portfellita ministritest loobuda.

"Hakkama saab kindlasti ka väiksema arvu ministritega, aga sõltub, kuidas koalitsioonis kokku lepitakse, seekord on kohti 15. Pole ükski koalitsioonipartner soovinud seda ümber vaadata," sõnas Ratas.

Küsimusele, milline on hea väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister, vastas Ratas: "Ta teeb kõik endast oleneva, et avada uksi Eestist väljaspool meie ettevõtjatele, aidata välisvisiitidel äridelegatsioonidel saada võimalikult kõrgetasemelisi kohtumisi. Olen nõus ka selle üle debatti pidama, et ministrikoht oleks välisministeeriumi all."

Samuti pidas peaminister oluliseks selle ministri pühendumist infotehnoloogia valdkonnale, mis on üks Eesti edulugusid.

Ratas ei hakanud ennustama, kui kiiresti Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ministrikandidaadi välja pakub ning kui palju on neil sobilikke inimesi sellele kohale. "Ma ei ole EKRE liige ja ei oska seda pinki hinnata," lausus Ratas. "Kõiki kandidaate tuleb põhjalikult kaaluda."

Toomas Sildami täispikka intervjuud Jüri Ratasega saab lugeda reedel rahvusringhäälingu uudisteportaalist.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: