Pelosi sõnul pakkus Trump Ukrainale altkäemaksu

Nancy Pelosi.
Nancy Pelosi. Autor/allikas: J. Scott Applewhite/AP Photo/Scanpix

USA president Donald Trump pakkus Kiievile altkäemaksu, kui hoidis kinni Ukrainale mõeldud sõjalist abi vastutasuks oma poliitilise rivaali uurimise eest, ütles kongressi kõrgeim demokraat Nancy Pelosi neljapäeval pärast esimest avalikku ülekuulamist presidendi tagandamise juurdluses.

Pelosi sõnul olid kahe USA tippametniku tunnistused Trumpi jaoks hävitavad, sest kinnitasid uurimise käigus leitud tõendeid Trumpi altkäemaksust Ukrainale.

"Ning president kuritarvitas oma võimu ja rikkus ametivannet, kui ähvardas mitte anda sõjalist abi ning kohtumist Valges Majas vastutasuks oma poliitilise rivaali uurimise eest. See oli presidendi selge katse anda endale eelis 2020. aasta (presidendi)valimistel."

Avaldus vihjab, et demokraatide hinnangul tõendasid tunnistused piisavalt tugevalt, et Trump kuritarvitas oma võimu omaenda poliitiliste huvide edendamiseks.

Pelosi sõnastus vihjab ka demokraatide sõnakasutuse karmistumisele. Siiani olid nad viimased nädalad rääkinud Trumpi väidetavast väärkäitumisest kui kaubast kauba vastu.

"Altkäemaks oli anda või hoida kinni sõjalist abi vastutasuks avaliku avalduse eest valimiste kohta käinud võltsuurimise kohta," ütles Pelosi.

Avalikud ülekuulamised jätkuvad reedel, mil esindajatekoja luurekomisjoni ette astub endine USA suursaadik Ukrainas Marie Yovanovitch.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: