Lahkuma sunnitud Mustamäe lastekaitse juht alustas väikese Martini pere vastu meediarünnakut

Monika Reini pälvis veel eelmise aasta lõpus linnalt tänukirja hea töö eest lastekaitses.
Monika Reini pälvis veel eelmise aasta lõpus linnalt tänukirja hea töö eest lastekaitses. Autor/allikas: Svetlana Aleksejeva/Pealinn

Väikese Martini tädi pere tõrjumise tõttu Mustamäe lastekaitse talituse juhataja kohalt lahkuma sunnitud Monika Reini alustas aasta turvakodus veetnud poisi eestkostele võtnud sugulaspere vastu oma abikaasa abil meediarünnakut, milleks kasutab töö käigus saadud delikaatseid isikuandmeid.

Linn tagandas eestkoste protsessi käigus üle aasta turvakodus elanud väikese Martini (nimi muudetud) tädi peret tõrjunud Mustamäe lastekaitse talituse juhataja Monika Reini kuu aega tagasi ametist.

Nüüd on Reini otsustanud selle käigu eest ilmselt kätte maksta, asudes oma abikaasa kaudu Martini tädi peret avalikult mustama, kasutades selleks töö käigus saadud delikaatseid isikuandmeid. Oma jao saavad kättemaksuaktsioonis ka linnajuhid.

Monika Reini soomlasest abikaasa Tapio Reini, kes on ka Eesti elu kajastava SSS-Radio peatoimetaja, saatis reede hilisõhtul välja pressiteate, pealkirjaga "Oluline info väikse Martini kohta - asi kisub kriminaalseks", jagades avalikkusega ohtralt eestkostevaidlusesse mitte puutuvaid delikaatseid isikuandmeid, lisades neile isiklikke hinnanguid ja järeldusi. Muuhulgas on Reini kopeerinud seda infot ka väikese Martini juhtumeid kajastavate artiklite kommentaariumisse. Sellega püüab Reini näidata, et Mustamäe lastekaitsjad tegid õigesti, kui soovitasid kohtumenetluse käigus anda väikese Martini võõrale perele lapsendada, sest tema hinnangul pole tädi pere selleks sobiv.

Juunis, kui ERR Reinilt väikese Martini juhtumit avalikkuse ette tuues kommentaari küsis, keeldus ta veel igasugustest kommentaaridest, viidates, et kõik, mida neil öelda oli, on kohtule esitatud dokumentides kirjas.

Oma jao saavad ka viimaks lapsendamisprotsessile pidurit tõmmanud abilinnapea Tõnis Mölder ja Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

"Lastekaitsjaid ei aetud töölt minema, nagu ajakirjanduses kirjutatud, vaid nad lahkusid ise. Neil viskas üle see, et linnaosa vanem ei suutnud võtta vastutust, lapse heaolust tähtsamaks pidas ta oma poliitilist karjääri," on ainult osa linnajuhtide aadressil esitatud süüdistustest.

Reini sõnul ei mõista ta, mille eest vabandasid väikese Martini juhtumis abilinnapea Tõnis Mölder ja Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats, kui keegi pole lastekaitse tööle mingit ametlikku hinnangut andnud.

Abilinnapea Tõnis Mölder suhtub linna endise töötaja tegevusse delikaatsete isikuandmete kuritarvitamisel tõsiselt.

"Suhtume olukorda täie tõsidusega, sest delikaatsete isikuandmete ebaseaduslik avaldamine on tõsine seadusrikkumine," kommenteeris Mölder.

Ka Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats taunib oma endise alluva Monika Reini käitumist.

"Kahtlemata suhtume väga tõsiselt endiste töötajate poolt tööalaselt saadud andmete kuritarvitamisse. Oleme alustanud juhtumi uurimist ja analüüsi koostöös andmekaitsespetsialistiga, selgitamaks välja, kas Tallinna linnal ja Mustamäe linnaosa valitsusel on põhjust ja alust pöörduda andmekaitse inspektsiooni poole," kommenteeris Laats ERR-ile.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: