Putini välisnõunik hindas kohtumise Kaljulaidiga kasulikuks

Kaljulaidi ja Putini kohtumine Moskvas.
Kaljulaidi ja Putini kohtumine Moskvas. Autor/allikas: Kremlin.ru

Vene presidendi Vladimir Putini ja Eesti riigipea Kersti Kaljulaidi eelmise nädala kohtumine oli "üsna kasulik", kuigi erimeelsused kahe riigi vahel säilivad, ütles Putini välisnõunik Juri Ušakov.

"Muidugi jäävad erimeelsused nagu ka mitmed probleemid, sealhulgas ka rahvusvaheliste suhete teemadel. Ja paljud Eesti poole käitumise aspektid on meie jaoks vastuvõetamatud," ütles Ušakov teisipäeval uudisteagentuuri TASS teatel. "Siiski on dialoog parem kui kontaktide puudumine, seda ka kõrgel ja tipptasemel," rääkis Putini välisnõunik.

Ušakovi sõnul nõustus sellega ka president Kaljulaid, kelle hinnangul oli kahe riigipea kohtumine siiras, asjalik ja konstruktiivne.

Putini välisnõuniku rääkis, et kohtumisel käsitleti olukorda Läänemere piirkonnas ja Põhja-Euroopas. "Nad puudutasid praktilisi küsimusi," lisas Ušakov.

Muuhulgas leidis käsitlemist ka Eesti soov saada aastateks 2020-2021 ÜRO Julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks, täpsustas Ušakov. "Teemat arutati, aga loomulikult nagu ka teised ÜRO Julgeolekunõukogu alalised liikmed, ei ava ka meie oma hääletamise motiive," lisas nõunuk.

Kõnelustel räägiti ka piirilepingust, mis allkirjastati 2014. aastal, kuid mis on mõlemas riigis ratifitseerimata. "Loomulikult mainiti ka venekeelse kogukonna olukorda. See on alaline teema, mis meid puudutab ja on väga oluline," ütles Ušakov.

Kaljulaid ja Putin kohtusid neljapäeval 18. aprillil, kui Eesti president käis Moskvas Eesti saatkonna renoveeritud hoone avamisel.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: TASS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: