Ratas Aidu tuulepargist: ei saa lubada, et meie radarid seetõttu ei tööta

Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Peaminister Jüri Ratas ütles seoses Aidu tuulepargiga, et eelkõige tuleb selle puhul lähtuda riigi julgeolekust. Samas leidis ta, et koostöö võiks paremaks muutuda nii erasektori kui ka riigi poolelt.

"Ma kindlasti arvan seda, et riigi julgeoleku tagamine on kõikide ametkondade ühine pingutus ja ülesanne. Meil on teatud seadused muutunud viimaste aastate jooksul, mida varasemalt ei olnud ja ma olen täiesti veendunud, et sellega tuleb arvestada," kommenteeris Ratas valitsuse pressikonverentsil konflikti tuulepargi rajajate ja riigi vahel.

"Kui soovitakse selliseid tuuleparke rajada, siis mõnikord võib olla lahendus teatud lisainvesteeringu tegemine erasektori poolt. See, kas erasektor on selleks valmis või mitte on loomulikult iseküsimus. Samas ma arvan, et riigi ja erasektori koostöö, et teha selgeks, kas teatud tuulikud segavad või ei sega, selles osas on vaja suuremat sammu astuda," lisas ta.

"Samas siit edasi me kuidagi peame minema, sest me näeme, et kõik arendused hetkel on takistatud või on takerdunud selle küsimuse taha. Ma arvan, et see lahendus on hetkel see, et läbi selle ehituse peatamise tuleb leida edasine lahendus järgmisteks sammudeks," rääkis Ratas.

"Ei saa kindlasti kuidagi riigikaitseliselt lubada seda, et meie radarid ja teatud muud funktsioonid tänu sellele tuulepargi arendusele ei toimi," rõhutas Ratas.

Samas märkis Ratas, et koostöö võiks mõlemalt poolt olla suurem. "Minu teada neid testversioone, et katsetada kui kõrgele, siis võib seda tuulikut ehitada, kus ta segab teatud signaale ja kus ta ei sega, seda minu meelest saaks mõlemapoolselt teha paremini," rääkis Ratas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: