Ratas: usaldan Vaherit PPA peadirektorina

{{1565881800000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Peaminister Jüri Ratas teatas neljapäeva õhtul Facebookis, et usaldab endiselt politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektorit Elmar Vaherit.

"2018. aasta mais kinnitas minu juhitud valitsus Elmar Vaheri uueks ametiajaks politsei- ja piirivalveameti peadirektoriks. Siis ütlesin ajakirjandusele, et usaldan Vaherit peadirektorina ning uut politseijuhti ei otsi. Nende sõnade juurde jään ka täna," kirjutas peaminister oma Facebooki-postituses.

"Politsei- ja piirivalveamet on eeskujulik organisatsioon, mis teeb oma igapäevast tööd, et me kõik saaksime elada turvalises ühiskonnas ja elukeskkonnas. See töö seisneb sündmustele reageerides elu ja tervisega riskimises, aga ka kuritegevuse ennetamises. PPA ametnike ja töötajate tubli töö väljendub väga selgelt ka meie inimeste hoiakutes ning organisatsiooni usaldusväärsus küündib ühiskonnas 90 protsendini," jätkas Ratas.

"Sellise asutuse juhi umbusaldamiseks peavad olema väga selged ja kaalukad põhjused, mida keegi esitanud ei ole," märkis peaminister Ratas.

Ratas ütles hiljem "Aktuaalse kaamera" stuudios, et rahandusminister Martin Helme on oma volitusi ületanud. "Me ei ole kordagi vabariigi valitsuse tasandil arutanud tänase peadirektori ametiaja lõpetamist ennetähtaegselt, vastupidi, ma usaldan Elmar Vaherit tema töös," lausus Ratas.

"Kindlasti see on keeruline olukord ja ma olen kutsunud siseminister Mart Helme tema esimesel tööpäeval peale puhkust, järgmise nädala kolmapäeval enda juurde, et saada selgust tema mõtetest ja öelda välja oma mõtted," rääkis Ratas.

Ratase sõnul ei toeta ta Vaheri suhtes distsiplinaarmenetluse alustamist.

Saatejuht Oliver Kahu küsis Rataselt, kas pärast Vaheri juhtumit suudab valitsus normaalselt tööd edasi teha. "Loomulikult olukord on keeruline, loomulikult see ei ole hea, kui siseministri ja politsei- ja piirvalveameti peadirektori vahel ei ole usaldust. Aga see usaldus tuleb ka mingitel keerulistel hetkedel leida. Eesti on õigusriik ja Eesti jääb õigusriigiks," lausus Ratas.

Ratas ütles varem ERR-ile, et tema teada ei ole politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri suhtes distsiplinaarmenetlust algatanud ja ta ei tea ka, et Vaheriga oleks töösuhe peatatud.

"Mina ei tea, et Vaheri töösuhe oleks peatatud. Minul sellist infot ei ole. Minu teada ei ole tema töösuhe peatatud. Nii mulle kinnitas rahandusminister, kes on siseministri ülesannetes, et tema (Vaheri - toim.) töösuhet ei ole peatatud," lausus Ratas.

Siseminister Mart Helme ütles varem neljapäeval ERR-ile, et tema korraldusel algatati Vaheri suhtes distsiplinaarmenetlus ning et Vaheri töösuhe on peatatud alates reedest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: