Ratas ei pea puhkenud skandaali valitsuskriisiks

{{1565970180000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Jüri Ratas kohtus reede õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega ning nimetas katset politseijuht valitsusega kooskõlastamata ametist kõrvaldada lubamatuks algatuseks, millesugused ei tohi korduda. Valitsuskriisiks Ratas puhkenud skandaali ei pea.

"Ei ole siin mingit kriisi, aga olukord on keeruline. Peaministri töö ja koalitsiooni hoidja töö on üsna sageli selliste väljakutsete ees seisja töö, sildade ehitaja töö," ütles Ratas päeval "Aktuaalsele kaamerale" ja lisas, et sellega tuleb arvestada mitte ainult iga päev, vaid sageli ka iga tund.

Reede õhtul teatas Ratas sotsiaalmeedias, et kohtus siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega, et arutada neljapäeval peaministri ning valitsusega kooskõlastamata astutud samme Vaheri ametist vabastamiseks.

"Minu hinnangul on väga üheselt selge, et see tegu oli täiesti lubamatu ning säärased algatused ei tohi korduda. Ainult sellisel juhul on valitsuse edasine koostöö võimalik," kirjutas peaminister.

"Praeguseks on kindel, et siseministeerium ei ole algatanud ega plaani enam ka alustada PPA juhi Elmar Vaheri osas distsiplinaarjuurdlust. Samuti tõdesid nii siseminister kui rahandusminister, et on tarvis kõigi osapoolte pingutusi taastamaks töörahu PPA-s ning normaalne töösuhe ministri ja ameti juhi vahel. Teen kõik endast oleneva, et sellele kaasa aidata," lubas Ratas.

Ratas lisas, et valitsuse jaoks on tähtis minna edasi siseministeeriumi ning PPA haldusalasse jäävate tähtsate küsimustega, mis vajavad ministeeriumi ja PPA asjatundlikkust ning ühiseid pingutusi.

"Leppisime kokku, et arutame neid küsimusi peagi valitsuse kabinetinõupidamisel," lausus Ratas. "Mulle teeb heameelt, et olukord on pärast esialgseid liialt emotsionaalseid ja rutakaid käike rahunenud ning nii siseminister kui PPA peadirektor on avaldanud soovi sisulisele tegevusele orienteeritud koostöö taastamiseks. See on praeguses olukorras suur samm edasi."

Martin Helme, kelle maakodus kohtumine toimus, teatas aga sotsiaalmeedias: "Poliitikataevas pole muidugi nii pilvitu, kui meie suveõhtusel kohvi ja koogi söömisel, aga selliseid musti tormipilvi, nagu meedia manab, pole ka päris kindlasti. Koalitsioon on tugev, sest meil on kõigil ühine soov oma toetajatele antud lubadused ellu viia, seda saab teha ainult valitsuses olles."

Martin Helme postitas oma Facebooki lehele foto reedesest kohtumisest. Autor/allikas: Facebook

Reformierakond kritiseeris Ratase avaldust pärast kohtumist Helmedega

Opositsioonilise Reformierakonna juhtpoliitikud kritiseerisid reede õhtul sotsiaalmeedias peaminister Jüri Ratase avaldust pärast kohtumist siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega seoses valitsuses kriisi põhjustanud politsei- ja piirivalveameti peadirektori tagandamiskatsega.

"Mitu korda on Ratas juba öelnud EKRE tegevuse kohta "lubamatu" ja "see ei või korduda"? Ometi kordub ja kordub ja kordub. Praegune leppimisaktsioon ei muuda fakti, et sisejulgeolekus kestab usalduskriis, mis ei ole mingit lahendust saanud," kirjutas Reformierakonna esimees Kaja Kallas Twitteris.

"Eesti väärib enamat, kui vabandusest vabanduseni tiksuvat valitsust. Iga lapski saab aru, et EKRE ei mõista demokraatia olemust, ega suuda valitsusvastutust kanda. Iga edasi tiksutud päev viib riigi sügavamale sohu. Mille nimel?" küsis endine peaminister Taavi Rõivas Twitteri-postituses.

Reede õhtul Helmedega kohtunud Ratas rõhutas, et politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Elmar Vaheri tagandamiskatse oli täiesti lubamatu.

"Kohtusin täna õhtul siseminister Mart Helme ja rahandusminister Martin Helmega, et arutada neljapäeval peaministri ning valitsusega kooskõlastamata astutud samme Politsei- ja Piirivalveameti juhi ametist vabastamiseks. Minu hinnangul on väga üheselt selge, et see tegu oli täiesti lubamatu ning säärased algatused ei tohi korduda. Ainult sellisel juhul on valitsuse edasine koostöö võimalik," kirjutas Ratas sotsiaalmeedias.

Tema sõnul on praeguseks kindel, et siseministeerium ei ole algatanud ega plaani enam ka alustada PPA juhi Elmar Vaheri osas distsiplinaarjuurdlust. "Samuti tõdesid nii siseminister kui rahandusminister, et on tarvis kõigi osapoolte pingutusi taastamaks töörahu PPA-s ning normaalne töösuhe ministri ja ameti juhi vahel. Teen kõik endast oleneva, et sellele kaasa aidata," märkis Ratas.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: