Eestisse jõudnud Järviku väitel ei olnud ta Arumäe tegevusest teadlik

Maaeluminister Mart Järvik väitis reede õhtul lennujaamas Hiina visiidilt naastes ajakirjanikele, et tal ei olnud teadlik oma nõuniku Urmas Arumäe võimalikust huvide konfliktist.

Järvik (EKRE) ei soovinud olukorda täpsemalt kommenteerida, sest ta alustas Hiinast tagasiteed Eesti aja järgi reede hommikul. "Nädala lõpul saan kõikidega kokku ja siis saan kommenteerida," ütles Järvik.

Järvik kinnitas, et ta ei ole avalikkusele valetanud. "Kui mõnda asja valesti mõistetakse, siis see ei ole teadlik valetamine," ütles ta.

Peaminister Jüri Ratase (KE) sõnul ei ole Järvik talle selgitanud, miks ta Arumäe sellisel viisil nõunikuna tööle võttis. Ratas lubas Järvikuga kohtuda esmaspäeval.

"Selliseid keerulisi olukordi tuleb lahendada silmast silma kohtudes. Nagu ma ütlesin ka oma teates, siis ma soovin minister Järvikuga kohtuda nii ruttu kui võimalik," lausus Ratas.

Segadus PRIA lepingute ümber

3. mail Mart Järviku mittekoosseisuliseks õigusnõustajaks saanud Urmas Arumäe teatas reedel, et lõpetab ministrile õigusabiteenuse osutamise. Arumäe osas uurib prokuratuur ministri nõustamist PRIA tegevuse osas ja süüdistatavate kaitsmist kriminaalasjas, kus PRIA on kannatanu.

Septembri alguses soovis PRIA ministrilt allkirjaga volitust, mis oleks võimaldanud tal seista riigi huvide eest ehk esitada.kriminaalsjas kahjunõue. Järvik allkirja ei andnud, ehkki varem oli ta sarnasele volitusele allkirja andnud.

Mart Järvik ütles teda lennujaamas oodanud ajakirjanikele, et tal polnud aimu, et Arumäel tekib tema nõunikuna huvide konflikt. Veel ütles Järvik, et ta pole ministrina avalikkusele valetanud ja kui teda valesti mõistetakse, siis see pole valetamine.

Järvik ütles, et ta ei andnud volitust seetõttu, et seda taheti tagantjärgi eelmise ministri ajast pärit asjadele. Volituse andis ta enda sõnul PRiA-le uue asja raames. Tegelikult on see Järviku nimetatud uus asi ajakirjanduse andmeil pärit ajast, mil tema polnud minister ehk aastatest 2006 - 2015.  

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: